Справа щодо стягнення 8,9 млрд грн з пов’язаних осіб Брокбізнесбанку з 2018 року ще не розглянута по суті в суді першої інстанції

post-img

2 хв читати

Станом на сьогодні в господарських судах всіх трьох інстанцій перебуває на розгляді більше  60-ти позовів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до пов’язаних осіб збанкрутілих банків про стягнення матеріальної шкоди. Зауважуємо, що серед відповідачів у даних справах є відомі бізнесмени, політики, державні посадовці, адвокати та інші. Внаслідок великого банкопаду у 2014-2016 роках перед державою та вкладниками наявний багатомільярдний борг.

З 2018 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб активно звертався з позовними заявами щодо стягнення матеріальної шкоди, однак остаточних рішень і в половині судових проваджень ще не отримано.

Враховуючи те, що у більшості справах перебуває значна кількість Відповідачів, останні здійснюють будь-які перепони для затягування судового розгляду.

Так, наприклад, з вересня 2018 року в провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до колишніх акціонерів і топ-менеджерів Брокбізнесбанку про відшкодування шкоди в розмірі 8,9 млрд грн.

Серед відповідачів у даній справі є Сергій Курченко, Олександр Буряк, Сергій Буряк, Денис Бугай, Петро Пекур, Борис Тимонькин, Ігор Францкевич та інші.

Обгрунтовуючи свій позов, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб посилався на те, що під час ліквідації Брокбізнесбанк встановлено, що розмір зобов`язань банку становить 11,156 млрд грн., тоді як оціночна (ринкова) вартість його ліквідаційної маси – лише 2,24 млрд грн.

На думку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, до недостатності майна Брокбізнесбанку та перевищення зобов`язань над активами призвели дії пов`язаних з банком осіб, зокрема його керівних органів, якими є відповідачі, які не виконали покладених на них функцій з управління ризиками, контролю і моніторингу всіх видів загроз за усіма напрямами діяльності, своїми діями щодо виведення коштів з ПАТ «Брокбізнесбанк» на рахунки інших компаній, сприяли їх настанню, чим спричинили збитки ПАТ «Брокбізнесбанк» та його кредиторам.

З аналізу Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що справа щодо стягнення 8,9 мільярдів гривень з пов’язаних осіб Брокбізнесбанку з 2018 року ще не розглянута, навіть, по суті в суді першій інстанції. Як вбачається, провадження у справі неодноразово зупинялося, спочатку до розгляду Верховним Судом аналогічних справ для встановлення виключеної правової позиції, в подальшому для залучення у справу правонаступників, а 10 жовтня 2024 року провадження у справі знову зупинено до закінчення перебування деяких Відповідачів на військовій службі.

Таким чином можна дійти висновку, що у зв’язку з тим, що серед Відповідачів є досвідчені та кваліфіковані адвокати, тому розгляд справи, понад 6 років, по суті ще не здійснено, а вчинено всілякі перепони для затягування судового процесу. Внаслідок чого, вина пов’язаних осіб збанкрутілого банку досі не може бути встановлена судом.

Без автора