Освіта майбутнього: в Україні відкрили центр підготовки операторів дронів у межах реформи профтехосвіти
1 хв читати
Україна зробила ще один важливий крок у розвитку сучасної професійно-технічної освіти та зміцненні національної безпеки. Завдяки проекту #100 майстерень, який отримав 549 млн грн державного фінансування у 2024 році, на Тернопільщині відкрито сучасний освітній центр для підготовки операторів дронів. У 2025 році реалізацію проекту продовжено з бюджетом 540 млн грн.
«Реформа профтехів — один із ключових напрямів у трансформації системи освіти. Адже професійно-технічна освіта сьогодні — це про можливості для молоді, зміцнення економіки та впровадження інновацій у важливі сфери життя. У понад 100 профтехах уже активно будують та оновлюють майстерні, щоб діти навчалися в сучасних просторах на новітньому обладнанні. І відкриття таких центрів забезпечує підготовку професіоналів, які набувають практичних навичок роботи з технологіями, необхідними для захисту, відновлення країни та її подальшого розвитку», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Інвестиції в освіту — це інвестиції в нашу перемогу», — наголосив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він зазначив, що у 2024 році було оголошено про старт проекту, тож увесь минулий рік проводилася активна робота з громадами над його реалізацією. Центр з підготовки операторів дронів — це вже 12 майстерня, яку ми відкрили в січні.
Новий центр оснащено новітнім обладнанням, зокрема інтерактивним тренажером для відпрацювання навичок керування дронами. Тут також є лабораторії для тактичних і технічних навчань. У центрі не лише навчають студентів, але й підвищують кваліфікацію педагогів. Так, у 2024 році навчання на базі центру пройшли вчителі курсу «Захист України» з усіх західних регіонів країни, опановуючи інноваційні методи роботи з безпілотниками.
Сучасні дрони стали незамінними в багатьох галузях, серед яких: моніторинг земель, перевірка енергомереж, точне землеробство та інші критичні сфери. Як зауважив заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній: «Майбутнє належить технологіям, тож ми вже сьогодні навчаємо працювати з ними».
Відкриття центру є важливим кроком у підготовці професіоналів, які працюватимуть у ключових галузях України, сприяючи її економічному розвитку та технологічному зростанню.
Без автора