Мін’юст розширює співпрацю з УНЗ ООН
2 хв читати
В Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступниці Міністерки юстиції України з питань європейської інтеграції Людмили Сугак, заступника Міністра Євгена Пікалова, представників Департаменту з питань виконання кримінальних покарань із делегацією Програмного офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН) в Україні.
Учасники зустрічі обговорили розширення стратегічної співпраці з Міністерством юстиції та розвиток програми УНЗ ООН «PACE.UA» (Пенітенціарна допомога у відповідь на збройний конфлікт та надзвичайні потреби в Україні).
Під час зустрічі Людмила Сугак проінформувала про прогрес Міністерства юстиції у напрацюванні дорожніх карт «Верховенство права» та «Функціонування демократичних інститутів». Також наголосила на необхідності подальшої підтримки Міністерства юстиції України за такими напрямами:
– імплементація дорожніх карт «Верховенство права» та «Функціонування демократичних інститутів», які охоплюють блок питань, таких як основоположні права та захист прав людини;
– надання експертної підтримки за переговорними розділами 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Юстиція, свобода та безпека»;
– впровадження «Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України»;
– у сфері безоплатної правничої допомоги (БПД), зокрема в частині покращення доступу (включаючи дітей) до БПД та діджиталізації системи БПД.
Людмила Сугак також представила стан підготовки сьомої періодичної доповіді України для Комітету ООН проти катувань щодо запобігання жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
На зустрічі Євген Пікалов наголосив, що створення належних умов тримання у пенітенціарних установах залишається пріоритетним завданням та окреслив основні напрями роботи:
– захист персоналу пенітенціарних установ від кримінального впливу;
– боротьба з наркотрафіком у пенітенціарних установах;
– надання експертної підтримки у розробці корекційних програм реабілітації ветеранів.
Євген Пікалов наголосив, що запобігання катуванням і неналежному утриманню під вартою є ключовим пріоритетом реформування пенітенціарної системи України відповідно до європейських та міжнародних стандартів.
«Головний виклик, тим паче в умовах воєнного стану, — кардинальна зміна підходів, які формувалися протягом тривалого часу. Наше завдання забезпечити незворотність процесів гуманізації пенітенціарної системи», — зауважив заступник міністра.
Управління ООН з наркотиків і злочинності ініціювало проведення міжнародної конференції для залучення донорської підтримки за пріоритетними напрямами роботи державного органу.
Представники УНЗ ООН висловили готовність розглянути можливості підтримки зазначених ініціатив та продовжити співпрацю в межах програми «PACE.UA». Також вони запропонували провести додатковий захід у сфері верховенства права для сприяння відновленню України.
Без автора