Що змінить Закон про спрощення відведення землі для розвитку цифрової інфраструктури

2 хв читати

Очікує підписання Президентом України прийнятий 25 березня Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земельних ділянок для розбудови цифрової інфраструктури” (законопроект № 9549).

В Україні досі є місця, де мобільний зв’язок нестабільний або зникає повністю, особливо вздовж шляхів та у віддалених селах. Щоб це змінити — і ухвалено Закон, пояснили і Мінцифри.

Закон спростить операторам процес отримання земельних ділянок в оренду для будівництва базових станцій мобільного зв’язку.

Відповідно, це пришвидшить розширення покриття 4G вздовж національних і міжнародних шляхів, а також у сільській місцевості.

Мінцифра має на меті забезпечити 98% громадян якісним мобільним зв’язком до 2030 року. Для цього необхідно прискорити надання операторам земельних ділянок для розгортання мобільних мереж. Цей процес ускладнений бюрократичними перепонами, але ухвалений документ має кардинально змінити ситуацію.

Завдяки цьому Закону мобільні оператори будуть:

  • Швидше відводити земельні ділянки комунальної та державної власності. У середньому строки скоротяться із 6 до 3 місяців.
  • Використовувати обмежене право користування чужою земельною ділянкою для будівництва на земельних ділянках веж мобільного звʼязку (земельний сервітут).
  • Установлювати тимчасові технічні засоби й споруди електронних комунікацій. Це прибере ризик їх демонтажу, адже на сьогодні порядок розміщення таких засобів та споруд відсутній.

Ці зміни допоможуть:

  • Забезпечити мешканців віддалених сільських районів доступом до мобільного інтернету і, як наслідок, до державних онлайн-послуг.
  • Розширити покриття 4G вздовж важливих автошляхів. Тепер зв’язок з’явиться там швидше, що важливо для безпеки та розвитку туризму надалі.
  • Швидше відновлювати зв’язок на деокупованих територіях. Оператори скоріше отримуватимуть землю для будівництва нових мереж, а також зможуть розміщувати тимчасові споруди зв’язку без ризику їх демонтажу.

Щоб запобігти корупційним ризикам, документ також передбачає, що спрощеннями зможуть скористатися лише оператори, внесені до реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг. Формування й контроль цього реєстру здійснює НКЕК — регулятор у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

Джерело: Мінцифри

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua