Адміністрація Telegram ігнорує запити кіберполіції й не блокує канал, у якому шукають вбивць для українських військових
/ 14 Квітня 2025 15:18

3 хв читати
Після виходу матеріалу «Слідства.Інфо» про те, що правоохоронці досі не заблокували телеграм-канал, який шукає виконавців вбивств українських військових та активістів та у якому публікувались погрози вбитому одеському активісту Дем’яну Ганулу, Нацполіція прокоментувала ситуацію. За словами правоохоронців, вони багаторазово надсилали скарги, проте адміністрація Telegram не реагує на ці запити.
Про це «Слідству.Інфо» повідомили в Нацполіції.
На запит журналістів ГУНП в Одеській області зазначило, що наразі співпрацюють з Департаментом кіберполіції щодо блокування та видалення телеграм-каналів, у яких шукають виконавців диверсій та вбивств щодо українських військових та активістів. Однак тоді правоохоронці так і не пояснили, чому канал досі не заблокували.
Після виходу матеріалу «Слідства.Інфо» з журналісткою зв’язались кіберполіцейські, які зауважили, що адміністрація Telegram ігнорує повідомлення від українських правоохоронців.
«Підрозділи Нацполіції неодноразово надсилали офіційні повідомлення щодо блокування подібних телеграм-каналів до адміністрації Telegram, зокрема і щодо цього каналу. Скарги в Telegram постійно надсилають й звичайні користувачі месенджера, які є у волонтерській спільноті «BRAMA» разом із кіберполіцією», — розповів кіберполіцейський Віталій, який безпосередньо займається подібною оперативною роботою.
Проте, за його словами, адміністрація Telegram досі не винесла рішення щодо блокування цього диверсійного телеграм-каналу, так і низці інших.
«Такі звернення розглядаються по-різному: інколи для блокування достатньо однієї години, а інколи це може затягнутись надовго», — додав кіберполіцейський.
Причини ігнорування в поліції не знають. На жодну зі своїх заяв відповіді з поясненнями від Telegram вони не отримували.
«Ймовірно, це пов’язано з відсутністю в Україні офіційного офісу адміністрації Telegram, до якого можна було б звернутися напряму. Наприклад, на звернення від представників країн ЄС месенджер реагує регулярно», — каже Віталій.
Тож, на думку кіберполіцейських, одним із можливих шляхів розв’язання проблеми є залучення міжнародної спільноти, яка разом з ними подавала б скарги на канали напряму в офіси адміністрації месенджера.
У Національній поліції закликають повідомляти про подібні канали комунікації, що використовуються для вербування виконавців диверсій та терактів. Надіслати інформацію можна через телеграм-бот екосистеми «BRAMA»: https://t.me/stopdrugsbot або на електронну адресу brama_chatovi@proton.me (тема листа — «Повідомлення про вербування»).
Нагадаємо,14 березня в центрі Одеси вбили активіста Дем‘яна Ганула. Підозрюваний у вбивстві — 47-річний Сергій Шалаєв з Києва, раніше він дезертирував з частини і був оголошений у розшук. Чоловіка затримали і помістили під варту.
Дем‘ян Ганул був активістом Майдану та учасником подій 2 травня (коли під час зіткнення проросійських та проукраїнських активістів у Одесі, 2 травня 2014 року, загинуло 47 людей, — прим.).
Правоохоронці не виключали причетність російських спецслужб до вбивства одеського активіста Дем’яна Ганула. Про це під час брифінгу повідомив начальник УСБУ в Одеській області Віктор Доровський. «Слідство.Інфо» дізналося з власних джерел у ВМС України, що служив у військово-морських силах України.
Зазначимо, 30 березня заблокували телеграм-канал «Джокер» за поширення особистих даних людей без їхнього дозволу (за інформацією «Детектор медіа», «Джокер» — анонімний український телеграм-канал, який пов’язували із Романом Кравцем, ексчленом партії «Слуга Народу»).
А у вересні 2024 року правоохоронці заблокували телеграм-канал, який поширював інформацію про майбутні теракти у львівських школах. Ресурс адмініструвався з Росії.
Без автора