Сім років за продаж власного авто: Авер’янов притягне чернігівських суддів до кримінальної відповідальності через ЄСПЛ

post-img

8 хв читати

Справа, що шокувала юридичну спільноту України: відомий промисловець, власник компанії «Пожмашина» Олег Авер’янов засуджений до семи років ув’язнення за продаж автомобіля, придбаного ним за власні кошти.

Наразі підприємець оскаржує вирок і готовий боротися до кінця в ЄСПЛ, щоб судді Чернігівської апеляції Антипець, Оседач і Заболотний понесли кримінальну відповідальність за незаконний вердикт.

Про це пише медіа СтопКор, журналісти якого провели детальне розслідування щодо суддів Чернігівського апеляційного суду, які винесли безпрецедентне рішення.

Безпрецедентний вирок без аналогів у судовій практиці
Чернігівський апеляційний суд виніс вирок, який не має аналогів у вітчизняній правовій практиці – 7 років позбавлення волі для одного з найбільших платників податків Чернігівської області, власника компанії “Пожмашина” Олега Авер’янова. Причина? Продаж автомобіля, придбаного за власні кошти, без згоди дружини.

“Моя колишня дружина заявляє, що я у неї угнав автомобіль. Але цей автомобіль, з її ж свідчень, і вона це підтверджувала в суді, був куплений за мої особисті кошти і був проданий в шлюбі без згоди дружини. Вдумайтесь, прокуратура вимагала для мене 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Апеляційний суд Чернігівської області прийняв рішення одноголосно засудити мене на сім років позбавлення волі”, – розповідає Авер’янов.

Для порівняння, до такого ж терміну ув’язнення в Україні засуджували за вбивство, за шпигунство на користь ФСБ та за незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон.

Судді з мільйонними статками та європейським відпочинком
Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду – Валентина Антипець, Микола Оседач та Валерій Заболотний – привернули увагу журналістів СтопКору не лише цим вироком, але й своїми статками. Як виявило розслідування, судді володіють квартирами в елітних ЖК Чернігова, заміськими будинками, відпочивають на престижних курортах, а їхні діти успішно влаштувалися в Європі.

Після публікації розслідування про невідповідність способу життя суддів їхнім офіційним доходам, судді Антипець, Оседач та Заболотний звинуватили журналістів у “тиску” на суд і подали скаргу до Вищої ради правосуддя (ВРП).

Цікаво, що в заяві судді не спростували жодного факту щодо їхніх статків, а незалежна експертиза Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз підтвердила відсутність будь-якого тиску на суддів у матеріалах СтопКору.

Підозри щодо замовного характеру справи
Олег Авер’янов переконаний, що справа проти нього має замовний характер і може бути пов’язана з народним депутатом від групи “Довіра” Борисом Приходьком.

“І у мене, і у всіх юристів, які ознайомлюються з цим вироком, немає жодного сумніву, що це є замовне рішення. Це прецедент, який перекреслює взагалі існування законодавства і судової системи в Україні. І стовідсотково цим суддям доведеться відповідати за це безпрецедентне рішення”, – наголошує бізнесмен.

Подібні побоювання висловлювали й депутати Чернігівської обласної ради, які у грудні минулого року звернулися до Президента України Володимира Зеленського з вимогою зупинити спроби рейдерського захоплення підприємств, до яких, на їхню думку, причетний народний депутат Борис Приходько.

У зверненні зазначалося, що “тривожним є вплив Приходька на Чернігівський апеляційний суд, де сумнівні рішення виносять одні й ті самі судді – Микола Оседач, Валентина Антипець та Валерій Заболотний”.

Загроза для стратегічного підприємства та інвестиційного клімату

“Пожмашина” – це не просто бізнес Авер’янова. Це стратегічне підприємство, що щороку сплачує понад 200 мільйонів гривень податків, забезпечує роботою понад 1000 людей і виробляє критично важливу для країни техніку. Чотири з п’яти одиниць спеціальної техніки, з допомогою якої рятувальники долають наслідки російських обстрілів, вироблені саме на “Пожмашині”.

“Я є не просто власником, який сидить і отримує дивіденди. Я є оперативним керівником, я керую всіма управлінськими процесами на підприємстві. Якщо я буду усунутий на сім років для відбування покарання з цього абсурдного вироку, то компанії “Пожмашина” не буде, вона припинить своє існування”, – попереджає підприємець.

Попри судове переслідування, Авер’янов продовжує інвестувати в Україну та створює нові робочі місця, будуючи виробничі потужності в новому індустріальному парку на Львівщині.

Готовність боротися до перемоги
Олег Авер’янов не здається і продовжує відстоювати свою позицію. На черзі – засідання касаційного суду, а паралельно його адвокати готують звернення до Європейського суду з прав людини.

“Всі розуміють, що це замовне рішення, і всі розуміють, що це незаконне рішення. Я сподіваюсь, касаційний суд дасть належну оцінку цьому рішенню. Також наші адвокати підготували юридично-правову позицію для того, щоб продовжувати захист в Європейському суді з прав людини. Я готовий іти до кінця і буду боротися, поки судді Чернігівського апеляційного суду – Антипець, Заболотний, Оседач – не понесуть кримінальну відповідальність за свої злочинні рішення”, – підкреслює Авер’янов.

Без автора