Мита Трампа майже призупинили ринок діамантів, поставки обвалилися на 85%

post-img

2 хв читати

Світова торгівля діамантами майже зупинилася. Ринок, який оцінюють у $82 млрд, постраждав через мита президента США Дональда Трампа.

Як пише FT, відвантаження через Антверпен, один із головних світових центрів торгівлі діамантами, обвалилися на 85%, передає Forbes.

Сполучені Штати, які споживають близько половини світових діамантів, не мають власних родовищ і повністю залежать від імпорту.

У березні адміністрація Трампа запровадила базове мито 10% на імпорт діамантів та анонсувала додаткові заходи залежно від країни походження товару. Хоча ці мита призупинені на 90 днів, базове мито вже діє і вже спричинило серйозне уповільнення в галузі.

За словами генеральної директорки Антверпенського алмазного центру Карен Рентмістерс, після анонсу тарифів потік діамантів практично припинився. Мито на діаманти – нелогічне рішення, яке порівнюване з наслідками пандемії, додала вона.

Через невизначеність страждає й індійська індустрія обробки діамантів, яка забезпечує понад 90% світового ринку. З огляду на походження продукції (згідно з місцем полірування), Індія ризикує втратити мільярди доларів у разі запровадження США 27% мита на індійські товари.

У США з усієї ланки постачання присутній лише етап сертифікації. Найбільша у світі сертифікаційна установа – Gemological Institute of America (GIA) – вже шукає можливості розширити міжнародні послуги, зокрема в Дубаї та Гонконгу.

Компанія Signet Jewelers – найбільший у світі роздрібний продавець діамантових прикрас – попередила своїх постачальників, що не покриватиме жодні витрати, пов’язані з новими митами, і закликала якнайшвидше доправити замовлення до США.

Зазначається, що індустрія діамантів роками переживає складні часи. Зокрема, попит знижувався через пандемію та конкуренцію з боку синтетичних каменів. На думку аналітиків, торгова війна ще більше вдарить по попиту та порушить глобальні ланцюги постачання.

За словами експерта Пола Зімніскі, головна проблема – невизначеність: коли люди не впевнені в завтрашньому дні, вони не поспішають купувати коштовності. 

Без автора