Що передбачає угода про надра зі США: Шмигаль розкрив важливі деталі про гарантії безпеки
/ 2 Травня 2025 17:24

2 хв читати
Уряд був би вдячний, якби парламент встиг до 8 травня ратифікувати угоду про природні ресурси зі США, але Верховній Раді визначатися коли це може відбутися. Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду у Верховній Раді України, – передає УНІАН.
Шмигаль зазначив, що є попередня домовленість, що Інвестиційний фонд буде зареєстрований у США, але діятиме в Україні, і основний рахунок фонду, куди Україна зараховуватиме свій внесок, буде відкритий в Україні в гривнях.
За його словами, перша угода має бути ратифікована, а наступні будуть мати імплементаційний характер, тобто це будуть комерційні угоди, котрі не потребуватимуть ратифікації.
Шмигаль також зазначив, що формальних гарантій оборони для України в угоді із США немає: “Але кожна нова, надана США військова допомога Україні, вважається капітальним внеском, і це стимулює цю адміністрацію США продовжувати і не зупиняти постачання нам зброї, розвідданих. В нас підписані гарантійні запевнення”.
Він запевняє, що відповідно до угоди, всі українські природні ресурси залишаються Україною, а також сфера дій угоди не охоплює питання державних підприємств і приватизації.
“Фонд буде наповнюватись Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50/50. З боку США це будуть грошові внески або нова військова допомога, наприклад, системи ППО. Внесок України – це 50% від ренти з нових, підкреслюю, з нових ліцензій на видобуток нафти, газу та критичних мінералів”, – сказав український прем’єр.
Він наголосив, що доходи фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною.
Шмигаль зазначив, що угода не буде перепоною для продовження євроінтеграції та членства в ЄС, будуть запрошувати європейські компанії та інвесторів до співпраці.
Він також повідомив, що в додатках до угоди є перелік надр “на всій суверенній території України”.
Без автора