Комітет Верховної Ради України підтримав штрафні санкції за ототожнення адвокатів з клієнтами
/ 14 Травня 2025 10:43

1 хв читати
Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти законопроєкт 12320 про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального Кодексу України щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності та прийняти його в цілому як закон.
Про це повідомляє Комітет.
Пропонується доповнити КУпАП статтею 185-16 «Порушення заборони ототожнення адвоката з клієнтом», якою передбачити відповідальність за публічне, у тому числі через медіа, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, цифрові платформи, соціальні мережі, інтернет-ресурси ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога, вчинене без мети перешкодити виконанню адвокатом передбачених законом повноважень зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту.
Порушення каратиметься накладанням штрафу на громадян у розмірі від 3400 до 5100 грн, на посадових осіб – від 5100 до 6800 грн. Повторне протягом року – штрафом у розмірі від 10200 до 13600 грн.
Під ототожненням адвоката з клієнтом пропонується розуміти будь-яку ідентифікацію (асоціацію, пов’язування) адвоката з клієнтом, з діяльністю чи вчинками його клієнта, що створює упереджене ставлення до адвоката, вказує на особисту причетність адвоката до справи клієнта, впливає на незалежний статус адвоката та/або чинить негативний тиск під час здійснення адвокатської діяльності, та/або порушує гарантії адвокатської діяльності, та/або перешкоджає реалізації прав адвоката, передбачених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Визначається, що голови рад адвокатів регіонів та міста Києва зможуть складати адміністративні протоколи, а провадження будуть розглядати місцеві суди.
Без автора