Українці зможуть бачити, хто і з якою метою переглядає їхні дані в реєстрах

post-img

1 хв читати

Уряд ухвалив постанову, яка запускає підсистему моніторингу доступу до даних у Трембіті. Раніше українці не знали, що відбувається з їхніми даними в державних реєстрах, — тепер це зміниться.

Кожен факт обміну даними українців між державними органами буде зафіксований. Українці будуть отримувати сповіщення у застосунку Дія про те, хто та з якою метою звертався до їх даних у реєстрах.

Як це працюватиме? Якщо державному органу потрібні ваші дані під час надання послуги або виконання повноважень, він робить запит у реєстрі. Трембіта зафіксує цей факт — і ви отримаєте сповіщення у Дії з усіма деталями: хто, коли й навіщо.

Зверніть увагу: це не стосується випадків, пов’язаних з розслідуванням злочинів, контррозвідкою, боротьбою з тероризмом або досудовим розслідуванням.

Джерело: Мінцифри

Без автора