Сенат Польщі ухвалив закон про обмеження допомоги українським біженцям
/ 23 Травня 16:20
2 хв читати
Сенат – верхня палата польського парламенту – ухвалив урядовий закон щодо продовження легальності перебування і допомоги українцям, які прибули до Польщі внаслідок війни.
Відповідне рішення підтримали 87 польських сенаторів, чотири були проти, один – утримався, передає Укрінформ.
Нижня палата польського парламенту – Сейм – підтримала цей закон 15 травня. Зокрема, він продовжує легальність перебування і допомоги українських біженців до 30 вересня 2025 року.
Законопроєкт був розроблений урядом Польщі, депутати внесли в нього незначні поправки.
Які нововведення для біженців передбачає закон
Зокрема, депутати ухвалили поправки щодо збільшення до чотирьох місяців терміну подачі документів про тимчасове виконання фаху лікаря, стоматолога, медсестри й акушерки, а також визнання свідоцтва про освіту країн, які анулювали угоду про взаємне визнання з Польщею дипломів (таким чином зробила Білорусь).
Крім того, соціальна допомога за програмами “800+” (щомісячна допомога на дитину у розмірі 800 злотих) і “добрий старт” (одноразова допомога у розмірі 300 злотих) тепер надаватиметься українським сім’ям у разі, якщо дитина ходить до польської школи.
Ще одним нововведенням є можливість змінити статус перебування українців у Польщі: з нинішнього тимчасового захисту на тимчасове перебування до трьох років.
Для цього треба буде актуалізувати свої дані у базі PESEL UKR (польська ідентифікаційна система, UKR – призначена для українців), подати відповідне прохання в електронному вигляді до воєводи за місцем проживання, а також відповідати вимозі наявності PESEL UKR станом на 4 березня 2024 року.
Без автора