Верховна Рада проголосувала за удосконалення процедури МСЕК

post-img

3 хв читати

У Верховній Раді пройшов перше читання ініційований неурядовими організаціями Законопроєкт №11225 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи» від 30 квітня 2024. До його розробки долучились експерти УГСПЛ та ГС «Ліга Сильних». 

Нагадаємо, із заявою підтримати удосконалення процедури МСЕК представники неурядових організацій виступили наприкінці серпня. За їхніми даними процедури встановлення інвалідності та медико-соціальної експертизи в Україні супроводжувались значними викликами для людей з інвалідністю. Зокрема тривали шість і більше місяців, послуги були недоступні для людей з фізичними та сенсорними порушеннями, обстеження часто повторювались – це також стосувалось і ветеранів, які мали висновки військово-лікарських комісій. Крім того, у суспільстві медико-соціальні експертні комісії зажили недоброї слави і часто асоціюються зі зловживаннями та недоброчесністю.

Участь пацієнта у засіданнях МСЕК має бути добровільною та проведення медико-соціальної експертизи має відбуватись без його присутності – ці пропозиції експерти внесли до Законопроєкту №11225. Усунення норми особистого огляду особи, на думку розробників, знизить корупційні фактори та прискорить процес цифровізації органів МСЕК.

Якщо Законопроєкт буде ухвалений в цілому, то пацієнти уникнуть проходження повторюваних обстежень, а відповідно і час на встановлення інвалідності значно скоротиться. Це стосується, зокрема, і військовослужбовців. Медико-санітарна експертиза лише констатуватиме стан здоров’я та рекомендуватиме які саме реабілітаційні послуги необхідні обстежуваному.

Без автора