Своєчасна виплата пенсій для 10 мільйонів пенсіонерів: Рахункова палата провела аудит стійкості ПФУ
/ 24 Жовтня 10:15
1 хв читати
Рахункова палата провела аудит ПФУ та підтвердила, що в умовах війни і обмежених ресурсів Уряду України вдалось забезпечити стабільність роботи пенсійної системи.
Зокрема, здійснено своєчасну виплату пенсій для понад 10 млн пенсіонерів, та проведено заплановані перерахунки.
Забезпечення стійкості пенсійної системи стало можливим завдяки коштам Проекту РЕАСЕ, зокрема, й Уряду США, які дали змогу відшкодувати майже половину видатків на виплату усіх пенсій і в повному обсязі відшкодувати зобов’язання державного бюджету перед ПФУ ($12,7 млрд).
Рахункова палата відзначила позитивні зміни у системі контролю за виплатами. Нові механізми верифікації пенсійних виплат дозволили значно зменшити ризики переплат і нецільового використання коштів.
У ході аудиту виявлено фактори, що обтяжують бюджет ПФУ. Зокрема, недосконалість законодавства з питань пенсійного забезпечення деяких категорій пенсіонерів, осіб, що проживають у зонах радіоактивного забруднення та осіб з інвалідністю. Це спричиняє подання судових позовів для отримання необґрунтованих підвищених пенсій.
Мінсоцполітики дякує Рахунковій палаті за проведення аудиту, який відзначає результати роботи Уряду та окреслює проблеми, над якими вже йде активна робота. Надані рекомендації стануть корисним інструментом, що дозволить підвищити ефективність системи та сприятиме зміцненню стійкості ПФУ в умовах кризових явищ.
Для довідки: аудит тривав із лютого по вересень 2024 року відповідно до Міжнародних стандартів вищих органів аудиту (ISSAI), методології проведення Рахунковою палатою аудиту ефективності та за методологічної підтримки експертів Центру досконалості аудиту (CAE) Офісу урядової підзвітності США (GAO). У межах аудиту проаналізовано нормативно-правове забезпечення, фінансові показники діяльності ПФУ за 2021-2024 роки, ефективність управління ресурсами та рівень взаємодії з Мінфіном і Мінсоцполітики з досліджуваних питань. Мета аудиту — виявлення ризиків та слабких місць, що можуть вплинути на стійкість ПФУ, а також розроблення рекомендацій для підвищення стійкості пенсійної системи в складних умовах воєнного стану.
Без автора