Ще 10 банків долучилися до програми компенсації купівлі української техніки та електрообладнання, — Юлія Свириденко
/ 30 Жовтня 2024 13:08
                              4 хв читати
До програми часткової компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва долучилося ще 10 банків. Фінустанови уклали з Мінекономіки відповідні меморандуми про співробітництво. Програма реалізується в межах політики «Зроблено в Україні».
«Відтепер покупці української техніки та обладнання, зокрема, автобусів, вантажівок, ліфтів, трансформаторів та іншого устаткування зможуть подавати заявки на компенсацію 15% від вартості ще до десяти банків. Загалом вже дванадцять фінустанов надають послуги за цією програмою підприємцям і виробникам, які хочуть модернізувати свої виробництва та стати енергонезалежними. Також ця програма направлена на підтримку розвитку української промисловості», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Наразі участь у програмі компенсації вартості техніки та обладнання українського виробництва (15%) беруть такі банки:
- ПАТ «БАНК ВОСТОК»
 - АТ «СКАЙ БАНК»
 - АТ «ПроКредит Банк»
 - АТ «ОТП Банк»
 - АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»
 - АТ АКБ «Львів»
 - ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК»
 - АТ «АКЦЕНТ-БАНК»
 - АТ «АБ «РАДАБАНК»
 - ПАТ «МТБ БАНК»
 - АТ «Банк Кредит Дніпро»
 - АТ «КБ «ГЛОБУС»
 
Підприємці, які хочуть скористатися державною підтримкою та отримати компенсацію, мають оплатити техніку та обладнання через один з уповноважених банків, а також подати до банку заяву на компенсацію разом із копією платіжного документа та актом прийняття-передачі.
Через уповноважені банки відбувається виплата компенсації за придбану техніку, зокрема, банк:
- перевіряє документи заявників, що підтверджують покупку;
 - передає списки заявників до Мінекономіки для перевірки;
 - відкриває рахунки, на які Мінекономіки перераховує кошти;
 - перераховує компенсації на рахунки покупців.
 
Виробникам, які хочуть подати свою техніку до участі у програмі, потрібно подати електронну заявку до Мінекономіки і надати інформацію про ступінь локалізації, калькуляцію собівартості та технологічні операції, розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці.
Після перевірки Мінекономіки товари будуть включені до публічного переліку, інформація з якого передаватиметься банкам для реалізації програми.
Компенсацію на товари, придбані до 1 грудня 2024 року, можна отримати поточного року, за умови подачі заявки до 5 грудня. На техніку, придбану після 1 грудня, компенсація буде нараховуватися в наступному році. Фінансування залежить від черговості надходження заявок і наявності бюджету.
Довідково:
Рішення про запуск нової програми підтримки виробників програми компенсацій Кабінет Міністрів ухвалив 24 вересня 2024 року.
Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари. Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.
Без автора