Україна завершила оцінку законодавства за першим блоком переговорного процесу щодо вступу до ЄС

post-img

2 хв читати

12 листопада в Люксембурзі завершилася двостороння зустріч між Україною та Європейською Комісією щодо 18 розділу, присвяченого питанням статистики. Зустріч відбулася в межах офіційного скринінгу українського законодавства на відповідність праву ЄС. Це був завершальний розділ у блоці питань, що входять до Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals), який є ключовим для всього переговорного процесу.

Протягом двох днів українська делегація, переважну більшість якої становили представники Державної служби статистики, презентувала Єврокомісії та колегам з Євростату стан імплементації актів права ЄС у державну статистичну діяльність, спроможність органів державної статистики України, методологію та якість даних. Обговорювали також розширення переліку наборів даних, які Держстат має передавати до Євростату.

«Україна щоденно демонструє, що ніщо не здатне зупинити чи уповільнити нас на шляху досягнення стратегічної мети – членства в Європейському Союзі. Дякую переговорним командам за високий рівень підготовки та презентації нашої держави. Очікуємо, що звіт Європейської Комісії за результатами скринінгу в межах Кластера 1 дозволить відкрити цей кластер якнайскоріше у 2025 році», – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції , Головний переговірник Ольга Стефанішина, яка взяла участь у засіданні онлайн.

Вона зазначила, що представник Держстату входить у кожну з робочих переговорних груп, зважаючи на важливість статистики для ефективної інтеграції.

Статистична галузь, яка охоплює всі сфери економічного та суспільного життя, має надавати набори достовірних даних, що в подальшому впливатимуть не тільки на макроекономічний стан держави, а й на умови життя громадян. Власне через це розділ статистика віднесена до кластеру фундаментальних основ.

«Попри виклики війни, Держстат не лише не припинив виробляти офіційну статистику, а й продовжує масштабні трансформації на шляху до членства в Європейському Союзі. Фундаментальним кроком у цьому напрямі стало прийняття Закону України «Про офіційну статистику», який покликаний забезпечити гармонізацію української статистичної системи з європейською. Цей закон містить усі норми, передбачені у відповідному регламенті ЄС, а також закріплює основні принципи офіційної статистики у повній відповідності з Кодексом норм європейської статистики», – зазначив Голова Держстату Ігор Вернер.

Нагадаємо, перша двостороння зустріч відбулася на початку липня і була присвячена публічним закупівлям. Загалом відбулося 5 раундів, під час яких десятки органів державної влади презентували досягнення та подальші кроки трансформацій у таких напрямках: судова влада та основоположні права; юстиція, свобода та безпека; економічні критерії; функціонування демократичних інституцій; реформа державного управління; фінансовий контроль.

Вже наступного тижня у Брюсселі розпочнуться двосторонні зустрічі за другим переговорним Кластером «Внутрішній ринок», присвяченим, зокрема, питанням вільного руху товарів, свободи переміщення працівників, підприємництва та надання послуг, конкурентної політики, корпоративного права та іншим.

Довідково

Під час офіційного скринінгу Європейська Комісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства країни-кандидата відповідному acquis ЄС (праву ЄС).

Без автора