Від початку 2024 року банки в управлінні Фонду гарантування вкладів виплатили кредиторам понад 2 млрд грн

post-img

2 хв читати

Протягом січня – жовтня 2024 року сума задоволення вимог кредиторів банків, ліквідацію яких здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд), склала більше 2 млрд грн. З цих коштів понад 81,5 млн грн отримали кредитори 4-ї (фізособи та ФОП понад гарантовану суму), 581,7 млн грн – кредитори 7-ї черги (юрособи-клієнти банку, які не є пов’язаними з банком особами). Решта коштів була виплачена кредиторам інших черг.

Окрім того, із зазначеної суми виплат за поточний рік понад 1,1 млрд грн спрямовано на задоволення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам.

Загалом за час діяльності Фонду станом на 1 листопада 2024 року банки у ліквідації задовольнили вимоги кредиторів на 70,8 млрд грн, з яких понад 18,0 млрд грн погашено забезпеченим кредиторам, зокрема 16,4 млрд грн – Національному банку України (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, відбувається внаслідок продажу та управління активами цих банків. Зокрема, від погашення кредитів, від доходів за цінними паперами, від оренди майна та з інших джерел.

«Розрахунок з кредиторами банків, що потрапляють в управління Фонду, безпосередньо залежить від якості портфеля активів у цих банках. Поза іншим від наявності цінного заставного майна. Під час війни додався фактор територіального розташування цього майна. Окрім того, важливим є продовження обслуговування кредитів. Також суттєво впливає фактор судових обтяжень», – пояснює директорка Департаменту ліквідації банків Фонду гарантування вкладів Тетяна Старцева.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Без автора