Нацбанк отримав можливість звернути стягнення на іпотечне майно ПрАТ “Готель “Салют” через ухвалу суду у справі про банкрутство

post-img

2 хв читати

Північний апеляційний господарський суд 05 листопада 2024 року залишив без змін ухвалу Господарського суду міста Києва від 29 квітня 2024 року, якою Національному банку як забезпеченому кредитору надано дозвіл звернути стягнення на будівлю готелю “Салют” шляхом його продажу на прилюдних торгах у межах виконавчого провадження.

“Наданий судом дозвіл дає Національному банку можливість звернути стягнення на майно боржника на конкурентних умовах та під контролем суду. Крім того, право забезпеченого кредитора звернути стягнення на майно боржника за ухвалою суду в такий спосіб у межах триваючого процесу банкрутства значно спрощує доступ кредитора до механізмів задоволення вимог за рахунок застави”, – прокоментував начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту Національного банку Сергій Бойко.

Відповідно до статті 9 Кодексу України з процедур банкрутства та висновків Верховного Суду постанова Північного апеляційного господарського суду не підлягає касаційному оскарженню.

Нагадуємо, що ПрАТ “Готель “Салют” є майновим поручителем за зобов’язаннями АТ “Банк “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за кредитами рефінансування.

Йдеться про нежитлову будівлю готелю “Салют” загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована в Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належать ПрАТ “Готель “Салют”.

Нагадаємо, у 2008 році ПрАТ “Готель “Салют” уклав із Національним банком договір іпотеки в забезпечення виконання зобов’язань за наданими АТ “Банк “Фінанси та Кредит” кредитами рефінансування. Отже, ПрАТ “Готель “Салют” взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна.

Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, в листопаді 2016 року Національний банк звернувся до Господарського суду міста Києва з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Суд першої інстанції підтримав юридичну позицію Національного банку та ухвалив рішення про звернення стягнення на майно ПрАТ “Готель “Салют”. Водночас Верховний Суд 04 жовтня 2023 року підтвердив рішення суду апеляційної інстанції щодо відмови в задоволенні позову, зважаючи на відкриття справи про банкрутство ПрАТ “Готель “Салют”. Верховний Суд дійшов висновку, що задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, має здійснюватися за ухвалою суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.

Національний банк 20 жовтня 2023 року звернувся до суду з відповідною заявою, яку суд задовольнив.

Державний виконавець відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України 10 червня 2024 року відкрив виконавче провадження про звернення стягнення на передану в іпотеку Національному банку будівлю готелю “Салют”.

Виконавче провадження було зупинено 21 червня 2024 року з огляду на оскарження розпорядником майна боржника ухвали суду в апеляційному порядку, однак наразі воно підлягатиме поновленню.

Загальна заборгованість АТ “Банк “Фінанси та Кредит” за всіма наданими кредитами рефінансування на 2 грудня 2024 року становить 5,7 млрд грн.

Довідково

Національний банк України 17 вересня 2015 року ухвалив рішення про віднесення АТ “Банк “Фінанси та Кредит” до категорії неплатоспроможних.

На момент ухвалення цього рішення акціонером банку був Костянтин Жеваго, який опосередковано володів часткою в розмірі 97,67% акцій.

Без автора