Хто може оформити відстрочку через “Резерв+”?
/ 9 Грудня 15:30
1 хв читати
На сьогодні відстрочку через “Резерв+” можуть оформити три категорії чоловіків, але кожна категорія має своє обмеження. Про всі нюанси розповіла в ефірі Українського Радіо адвокатка Дар’я Тарасенко.
Особи з інвалідністю
Як зазначила адвокатка, не кожен чоловік з інвалідністю може оформити цю відстрочку через” Резерв+”, оскільки не про кожного є інформація в реєстрах.
“Якщо чоловік має інвалідність і отримує пенсію, то він, скоріш за все, зможе оформити відстрочку через “Резерв+”. Але якщо він особа з інвалідністю, але пенсію не отримує, наприклад, тому що йому не вистачає стажу, а отримує соціальну допомогу від соцзахисту, то на сьогодні він не зможе оформити таку відстрочку через “Резерв+”, – пояснила вона. Тоді необхідно або чекати, коли допрацюється цей додаток, аби оформлювати в паперовому вигляді.
Вона також зазначила, що якщо у людини інвалідність безстрокова, то Резерв+” оформить відстрочку на 1 рік. Якщо ж у людини інвалідність до певного строку, то якщо до закінчення цього строку залишилось більше, ніж рік, то інвалідність оформлять на рік, якщо менше – то до дати завершення довідки МСЕК.
Здобувачі освіти
Як зазначила адвокатка, якщо про такого військовозобов’язаного в Єдиній державній електронній базі з питань освіти є інформація про те, що він дійсно навчається і щодо нього не порушена послідовність освіти, то він зможе оформити відстрочку через “Резерв+”.
Чоловіки, які утримують трьох і більше дітей віком до 18 років
Як зауважує адвокатка, через “Резерв+” може отримати відстрочку лише той чоловік, у якого всі троє дітей або більше у шлюбі з однією жінкою, з якою він зараз перебуває в шлюбі. Якщо це діти від різних шлюбів, або не від різних, але не було шлюбу, або вже розлучений то електронну відстрочку неможливо оформити, тільки в паперовому вигляді.
Як додала адвокатка, хоча Міноборони планує повністю оцифрувати процес надання відстрочки, однак вона не вважає це реальним.
“Для кожної підстави для відстрочки мають бути певні реєстри, з яких програма отримає інформацію про те, що це дійсно так і дійсно виконуються такі вимоги. Втім на сьогодні не існує таких реєстрів, де б зберігалась абсолютно вся інформація… А якщо немає реєстру, то й неможливо в автоматичному режимі це перевірити. Якщо зробити так, що через “Резерв+” ви подали, а потім якась людина буде це ще перевіряти, то виникає багато питань і корупційні ризики”, – пояснила вона.
Без автора