ВРП дала дозвіл на арешт судді у відставці Юркевича, який отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів

post-img

1 хв читати

Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка про надання згоди на утримання під вартою судді у відставці, колишнього голови Господарського суду Львівської області Михайла Юркевича.

Рішення ухвалили одноголосно. Тепер клопотання САП про взяття Юркевича під вартою розгляне Вищий антикорсуд.

У цій справі підозру також отримав голова Господарського суду Львівської області Василь Артимович. Обшуки також проводились і у ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.

Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення «потрібних» рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду.

За даними САП, Юркевич мав роль посередника: він мав одержати неправомірну вигоду і передати далі.

Матеріали негласних слідчих дій свідчать, що фігуранти згадували, що «гроші потрібно передавати через МВ, тобто через Юркевича». Слідство задокументувало кілька зустрічей між фігурантами, а також сам факт передачі коштів.

В один з днів Юркевич нібито зазначав, що «не буде брати гроші, мовляв, це треба зробити наступного дня, коли він буде зустрічатись з Плотніцьким».

За даними САП, так і сталось: йому передали частину неправомірної вигоди у розмірі 75 тисяч доларів. Під час обшуків у судді виявили частину ймовірного хабая в розмірі 7,5 тисяч доларів.

Захисник Юркевича звернув увагу, що САП просить дати добро на арешт «поважної людини, пенсіонера». Він також заявив, що немає даних, що суддя у відставці мав змову з іншими фігурантами для отримання коштів.

Сам Юркевич заявив, що «ніколи не уявляв, що може бути в такому статусі».

«Не маю жодного відношення до глобальної кримінальної справи. Мене використали всліпу і це я можу довести. Фігуранти робили все поза моєю спиною», – заявив суддя у відставці.

Каже, що надавав консультації, бо мав відповідний досвід. Вважає, що жодного моменту впливу на суддів не зафіксовано.

Юркевич додав, що отримані 7,5 тисяч доларів – це винагорода за юридичні консультації. Каже, що фігуранти обговорювали якісь суми, але без його участі.

У розмовах між фігурантами також згадувався Офіс президента, співробітники СБУ та ГУР, але контекст цих бесід поки що зрозуміти складно.

Юркевич також розповів про свій виїзд за кордон після 2022 року. За його словами, це була поїздка у Польщу і стосувалась допомоги Україні у війні проти рф. Він додав, що «безкоштовно розмістив 30 біженців і має нагороду від Буданова».

Додамо, що Юркевич очолював Господарський суд Львівської області до березня 2023 року. З того часу суд очолив Василь Артимович, який теж отримав підозру у справі.

В декларації за 2023 рік Юркевич вказав, що отримав зарплатню в розмірі 1,5 млн грн, а також 1 млн грн пенсії. Він володіє квартирою у Львові та незавершеним будинком площею 420 квадратів під Львовом

Без автора