Інклюзія у пріоритеті: як столиця забезпечує права осіб з інвалідністю в умовах війни

post-img

2 хв читати

Депутати Київради схвалили щорічну доповідь Уповноваженої Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю про стан додержання та захисту прав осіб з інвалідністю у 2023 році. У документі наданий аналіз ситуації у столиці, включаючи реагування на порушення прав, організацію заходів для забезпечення прав осіб з інвалідністю та рекомендації для вдосконалення міської інфраструктури й соціального захисту.

Як зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, до неї протягом минулого року надійшло понад 1 400 звернень, що свідчать про порушення прав осіб з інвалідністю у медичній, освітній, соціальній, житлово-комунальній та інших не менш важливих для киян сферах.

«Серед ключових викликів – забезпечення доступності медичних послуг, громадських просторів, освітніх закладів та транспортної інфраструктури. Попри позитивні зрушення, наприклад, облаштування безбар’єрних маршрутів до важливих соціальних об’єктів та встановлення світлофорів із пристроями звукового супроводу, особи з інвалідністю все ще стикаються з багатьма труднощами. Для ефективної роботи в цьому напрямі необхідна тісна взаємодія місцевої влади та громадських організацій. Ми постійно працюємо з мешканцями над формуванням нових ініціатив та забезпеченням прав осіб з інвалідністю на всіх рівнях – від транспорту до цифрових сервісів», – наголосила Леся Петрівська.

Уповноважена проінформувала, що доповідь включає практичні рекомендації щодо вдосконалення міського середовища, зокрема облаштування елементами доступності багатоквартирних будинків, удосконалення парковок, підвищення доступності електронних сервісів і навчання для держслужбовців про особливості комунікації з людьми з інвалідністю.

«Схвалені заходи – це конкретні кроки до створення безбар’єрного середовища в Києві. Ми маємо також підвищувати обізнаність населення про проблеми людей з інвалідністю, адже дотримання їхніх прав – це не лише юридичний обов’язок, а й моральний імператив», – додала Леся Петрівська.

Без автора