п'ятниця, 15 листопада 2019
  • Київ 20:50
  • Нью-Йорк 13:50
  • Лондон 18:50
  • Токіо 3:50
  • Москва 21:50

Медіація в житті та бізнесі

2 Жовтня 2019 Олеся Сергієнко, адвокат, бізнес-тренер ПП ЮФ "Компроміс-Право"

Юриспруденція, життя і бізнес – це різні речі. Тут варто говорити про медіацію, якщо це можливо.

Будь-яке навчання варто втілювати у своє життя, а потім в бізнес. Рівень нашої особистої ефективності напряму впливає на професійний розвиток.

Ми зустрічаємося із різними конфліктами, які виникають між нашими дітьми, близькими, коханими, партнерами, конкурентами, клієнтами, виконавцями різноманітних послуг. Але будь-який успіх залежить в першу чергу від нашого вміння спілкуватися та поводити себе в конкретній ситуації.

Але, скажу, що важче усього вирішувати конфлікти в особистій сфері життя, бо саме в цій сфері кожна людина є більш вразливою.  Саме вирішуючи конфлікти у своєму приватному житті, ви стаєте на поле прозорості, відкритості та публічності. Тут вирішальну роль грає наша реакція, від якої залежить подальший результат і  в професійній сфері. Іноді особисті конфлікти дають можливість людині подивитися в глибину самої себе.

Звичайно, існує категорія людей, з якими просто нереально домовлятись, складно вести діалог, які хочуть занадто багато, усе і відразу. Але, на жаль,  існують сьогодні і адвокати, юристи, які не є прихильниками будь-яких мирових домовленостей.

Чи має такий адвокат, юрист моральне право вести сімейні справи? Чи можна сьогодні в умовах наших інформаційних можливостей говорити про його високу кваліфікацію в сфері сімейного права, якщо у нього відсутні елементарні знання психології взаємовідносин, ведення переговорів, медіації? Чи має сьогодні адвокат, юрист дивитися у майбутнє та перспективу особистих та бізнес-стосунків між людьми?

Бо саме наша готовність домовлятися, шукати компроміс визначає, як нас будуть сприймати та як до нас будуть ставитися в бізнесових та професійних колах.  Також це свідчить про рівень нашої особистої та психологічної цілісності й зрілості.

Ми, юристи, адвокати, побачивши, який конфлікт виник, починаємо його аналізувати з точки зору юриспруденції. При цьому, якщо ми розуміємо,що маємо велику вірогідність виграти справу в суді, в нас прокидається «азартний гравець», «переможець», «я найкращий», «я найбільш правий». Право, судова практика нам часто заважає опинитися на іншому рівні вирішення спору.   Бо кожна справа має своє державне значення. Суди приймають усі рішення іменем України, вони не залежать від нашої волі, бажання та цілей.

Працюючи з клієнтом, адвокати, юристи мають гарно знати судову практику, процес, законодавство, але в особистому житті та бізнесі ми маємо для власної ефективності бути «медіаторами для себе».

Смішно та абсурдно виглядає, коли партнер з партнером, батько з дитиною, чоловік з жінкою говорять мовою юриспруденції та цитують Конституцію України.

Юриспруденція, життя і бізнес – це різні речі.

Успішний адвокат, юрист, який знайомий з медіацією, живе в першу чергу за людськими принципами, поняттями, законами, як дозволяє йому його особиста совість.

Кожен бізнес має свої неписані правила, закони. Іншими словами, потрібно просто відчувати людей, нести добро, світло у цей непростий світ.

Чи може бути закон несправедливим? Його ж приймають такі люди, як і ми, під впливом різних соціальних, економічних та політичних обставин. Чи можуть вони помилятися?

Отже, на мою думку, прийшов час, коли адвокатам, юристам потрібно більше вивчати мистецтво комунікації та застосовувати його, ніж «зубрити законодавство».

Домовлятися можна завжди, як в особистих, так і в бізнес-конфліктах. Багато залежить від бажання, рівня особистого розвитку людини, її психологічного здоров’я.

Щирі, добросовісні та чесні стосунки між людьми завжди будуть стояти вище будь-якого закону.

Юриспруденція, життя і бізнес – це різні речі. Тут варто говорити про медіацію, якщо це можливо…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *