Сайт працює в тестовому режимі
неділя, 20 травня 2018
  • Київ 14:52
  • Нью-Йорк 7:52
  • Лондон 12:52
  • Токіо 20:52
  • Москва 14:52
Олеся Сергієнко, адвокат бізнес-тренер ПП ЮФ

Які сьогодні існують виклики для класичної адвокатури?

13 Квітня 2018 Олеся Сергієнко, адвокат бізнес-тренер ПП ЮФ "Компроміс-Право"

Сьогодні кожен адвокат створює імідж та репутацію українській адвокатурі в цілому.

Кожного року адвокатам доводиться стикатися с законодавчими змінами, політичними, економічними, різною практикою застосування правових норм та інше.

Систематичні судові навантаження на адвоката, який веде велику кількість справ можуть призвести до професійної деформації, емоційного вигорання.

До професійної деформації адвоката відноситься: правовий нігілізм, цинізм, формалізм, стереотипний підхід до вирішенню поставлених задач.

Правовий нігілізм проявляється у особистій неповазі адвоката до самого права.

Під час цинізму адвокат  легковажно відноситься до долі свого клієнта. Адвокат сприймає ситуацію лише розумом, відсутнє співчуття людині, прояв будь-яких почуттів.

Часто під час формалізму  адвокати по справам однієї категорії застосовують однакові процесуальні документи (змінюється ПІБ клієнта та інші персональні дані), наявні однотипні способи та методи захисту.

Ця група професійної деформації є досить поширеною.

У адвоката відсутній повний творчий підхід до своєї роботи,  клієнт не сприймається, як окрема особистість, яка потребує індивідуального підходу.

Емоційне вигорання близьке по розумінню з професійною деформацією адвокатів.

У разі сильних психологічних навантажень, роботи до пізньої ночі, відсутності повноцінного сну та харчування у адвоката виникає емоційне вигорання.

Висока персональна відповідальність, емоційна яскравість професійного спілкування є додатковим фактором для емоційного вигорання.

Це виникає в силу того, що адвокати не володіють знаннями та навичками стосовно своєї особистої ефективності.

Не дивно, але адвокати керуються у своєму житті, професійній сфері безпосередньо нормативно-правовою регламентацією під час конфліктів, менше довіряють своїй інтуїції, не дивляться на конфлікт, як на нову можливість для особистого зростання сторін та зміни їхнього майбутнього в кращу сторону.

Ми адвокати завжди впливали та впливаємо  на переконання клієнта. Отже, від нас адвокатів залежить наскільки оптимістичним та позитивним буде наше суспільство в цілому.

Сьогодні вважаю є примітивним підходом роботи з клієнтом, якщо адвокат бачить вирішення існуючого конфлікту виключно в правовому полі.

Діяльність адвоката ставить його у визначені законом рамки.

Часто адвокату варто подивитися на конфліктну ситуацію зі сторони та зважити, чи вартий спір суду, чи є інший спосіб успішного вирішення цієї ситуації.

Сьогодні є примітивним способом вирішення спору, якщо адвокати бачать його врегулювання виключно через призму закону.

Успішне вирішення будь-якого конфлікту лежить набагато глибше, ніж в рамках суспільно-правових відносин.

Сьогодні для якісного захисту прав та інтересів клієнта не достатньо знати, яку заяву чи скаргу  варто підготувати, на яких нормативно-правових нормах, доказах буде ґрунтуватися стратегія захисту.

Останні зміни в процесуальному законодавстві України вимагають від адвоката високого та багатогранного професіоналізму.

Для успішного та мирового вирішення спору адвокату сьогодні варто володіти знаннями та навичками в сфері медіації, комунікації, проведення переговорів, психології, терапії.

Вищевказані знання на мою думку є особливо важливими під час ведення адвокатом сімейних справ в яких вирішується доля дітей та їхніх батьків.

Для досягнення власної ефективності та не допущення професійної деформації, емоційного вигорання адвокатам важливо якісно управляти своїм часом та емоціями, стресом, робити медитацію або інше, що дає енергію, ресурс кожного дня.

Вважаю, що класична адвокатура в цілому буде більш розвинутою в особистісному та професійному сенсі у разі навчання адвокатів не лише на форумах, конференціях та семінарах.

Більшість тренінгів сьогодні на правову тематику для юристів, адвокатів нагадують лекції або круглі столи, які не відповідають формату тренінгу.

Саме на тренінгу кожен адвокат може оперативно та максимально розкрити свій потенціал, в процесі взаємодії зі своїми колегами навчитися новому.

Перевірено, що краще усього ми навчаємося один у одного.

Отже, суттєві зміни в класичній адвокатурі залежать від кожного з нас.

Чому далі будуть навчатися адвокати? Знову вивчати законодавство та наявну судову практику?

Варто в умовах сучасності розвивати свій світогляд, мислення, приймати нестандартні та ефективні рішення для свого клієнта, використовувати інноваційні техніки та способи.

Хороший адвокат на мою думку, який може правильно ліквідувати існуючий конфлікт між сторонами.

Вищий пілотаж в роботі адвоката, це мировий спосіб вирішення будь-якого правового конфлікту.

Світогляд, спосіб життя, стиль та імідж, професійна та особиста багатогранність кожного адвоката мають демонструвати високий авторитет, особливість та незалежність української адвокатури!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *