Агробізнес просить владу скасувати акциз на пальне, запроваджений Законом № 466-ІХ

Представники агробізнесу (а саме, Український клуб аграрного бізнесу) звернулися до Президента України та Міністра розвитку економіки із закликом скасування акцизу на базові та індустріальні олива під кодом УКТЗЕД 27 10 19 99 00.

У зверненні зазначається, що у зв’язку з набранням чинності Закону № 466-ІХ до п.п. 215.3.4 ст. 215 Податкового кодексу України було внесено зміни, згідно яких під акциз підпадають базові та індустріальні оливи. Прийняті норми по таким категоріям товарів ввели майже максимальну ставку акцизу у розмірі 213,5 євро за 1 тис. л при імпорті зазначеної продукції. Варто зазначити, що під кодом УКТЗЕД 27 10 19 99 00 в Україну ввозиться 90% базових олив, які є сировиною для наших переробних заводів та індустріальних олив.

Обкладання зазначеним акцизом у 213,5 євро призведе до подорожчання вартості тонни продукції на 47%, що суттєво вплине на більшість галузей української промисловості, автомобільної, залізничної та інших галузей вітчизняної економіки, та автоматично матиме вплив на пересічних громадян, які є споживачем продукції українського виробника. Це також прямо вплине і на сільське господарство, адже призведе до зростання витрат аграріїв на оливи та мастила, як мінімум на 577 млн грн щороку, – йдеться у зверненні.

Окрім цього, норми щодо обкладання акцизом сировини для переробних українських заводів автоматично накладають масу вимог для роботи з цими маслами, без виконання яких підприємства не мають права ні зберігати, ні купувати, ні переробляти, ні продавати продукти, які виготовлені на основі базових масел, а порушення цих норм передбачає штрафні санкції мінімум від 200 тис. грн і більше. Підприємства зобов’язані: 1) зробити і оформити акцизний склад згідно вимог законодавства, що зокрема передбачає встановлення лічильників та іншого обладнання; отримати статус платника акцизу; отримати ліцензію на виробництво, транспортування, зберігання і реалізацію акцизних товарів.

УКАБ звертається до влади  з проханням недопустити колапсу в економіці держави та посприяти скасуванню акцизу на базові та індустріальні олива під кодом УКТЗЕД 27 10 19 99 00, шляхом виключення з підпункту 215.3.4 ПКУ.