Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Набув чинності Закон № 466-ІХ

Набув чинності Закон України № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

  1. Уряд презентував програму виходу економіки із коронакризи

Презентовано Державну програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених COVID-19. Головний принцип Програми – пріоритет українського виробника, який платить податки та створює робочі місця в Україні.

  1. У сфері держреєстрації бізнесу – нові форми заяв

Міністерство юстиції затвердило нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації. Замість нинішніх 24 форм заяв з 1 червня 2020 року буде використовуватися лише 9 – вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії.

  1. Вдосконалено правила подання податкової звітності через Електронний кабінет

Законом № 466-ІХ вдосконалено функціонування Електронного кабінету платника податків. Зміни внесено до ст. 42 Податкового кодексу в частині подання податкової звітності в електронній формі.

  1. Усім платникам ПДВ встановлено єдиний звітний період

Законом України № 466-ІХ запроваджено єдиний звітний період для звітності з ПДВ. Усі платники повинні звітувати за один звітний період із ПДВ – календарний місяць. Такий податковий період стосується він також платників єдиного податку.

  1. Банківський рахунок можна буде відкрити онлайн

Незабаром з’явиться можливість відкриття рахунків у банку на підставі віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів. Повноцінно верифікувати себе можна буде в режимі відеотрансляції або з використанням системи BankID НБУ, накладаючи Е-підпис на копію ідентифікаційного документа.

  1. Оформлення митних декларацій в автоматичному режимі: розпочато пілотний проект

ДМС запровадила пілотний проект по виконанню митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі. Для трьох митних режимів – експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки) тестуватиметься т.зв. автоматичний випуск декларацій, що передбачає можливість автоматичного оформлення митних декларацій без участі посадових осіб митниць.