Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Прийнято новий Митний тариф України

Верховна Рада прийняла новий Закон «Про Митний тариф України», який набирає чинності з 1 липня 2020 року. Оновлена номенклатура МТУ на основі актуалізованої редакції Гармонізованої системи опису і кодування товарів. Ставки ввізного мита на товари не змінюються – передбачено лише зміни, доповнення, уточнення кодів та описових частин окремих товарів, приміток до товарних груп.

  1. Оренда державного майна – лише через електронні аукціони

Затверджено новий Порядок передачі державного та комунального майна в оренду. Нові механізми передбачають передачу майна виключно через електронну торгову систему, оприлюднення інформації за результатами аукціону, запровадження онлайн-моніторингу.

  1. Страхування цивільної відповідальності замінить перевірки з пожежної безпеки 

    ВРУ прийнято за основу  законопроект № 3361 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності». Передбачається  скасування обов’язкових перевірок у разі наявності полісу страхування відповідальності перед третіми особами за шкоду, що може бути нанесена при експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки.

  2.  Уряд пропонує законодавчі зміни для допомоги бізнесу

Кабмін розробив  низку законодавчих змін, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес. Зокрема, уряд пропонує Верховній Раді підтримати програму «Нові гроші». Програму «5-7-9» трансформують у програму «0%» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу. Ще один законопроект  дозволить запустити повноцінну роботу електронних трудових книжок.

  1. Індивідуальну податкову консультацію можна отримати в електронній формі

Індивідуальні податкові консультації можуть надаватися  платнику не лише в усній та паперовій, а й в електронній формі. Такі зміни внесені Законом № 466-IX. Звернення для отримання ІПН в електронній формі необхідно завіряти кваліфікованим електронним підписом.

  1. До правил державної реєстрації нерухомості внесено зміни

Набрали чинності зміни до деяких постанов уряду в сфері державної реєстрації». Передбачається проведення державної реєстрації права довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань; відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно доповнюються новою інформацією тощо.

  1. Кредитування бізнесу спроститься завдяки держгарантіям для банків

Уряд передасть до парламенту пропозиції законодавчих змін, що дозволять надання  малому і середньому бізнесу, який зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії Covid-19, доступу до фінансових ресурсів шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією.