Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. МВФ схвалив програму допомоги Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила програму Stand-By для України обсягом 5 млрд доларів. Програма розрахована на 18 місяців та спрямована на подолання кризи, викликаної епідемією коронавірусу. Спершу Україні нададуть близько 2,1 млрд доларів США, інша частина буде розділена на чотири транші.

  1. НБУ знизив облікову ставку до 6 %

НБУ знизив облікову ставку з 8 % до 6 % річних – з 12 червня. Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України. Крім того, кредити рефінансування овернайт будуть надаватися під 7%, а депозитні сертифікати овернайт розміщуватся під 5%.

  1. Реєстрація земельних ділянок – відтепер за екстериторіальним принципом

Із 10 червня стартував пілотний проект щодо здійснення державної реєстрації земельних ділянок за принципом екстериторіальності. Строк реєстрації не перевищуватиме 7 робочих днів з дня реєстрації заяви.

  1. У Раді зареєстрували новий законопроект про бізнес-омбудсмена

До ВР внесено законопроект № 3607 “Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні”, метою якого є захист малого та середнього бізнесу від неправомірного втручання в їх господарську діяльність. Серед новацій – статус Установи змінюється на неурядову неприбуткову організацію, можливість створення регіональних представництв, чіткий порядок розгляду скарг тощо.

  1. Діють зміни для юросіб – платників єдиного податку третьої групи

Законом № 466-ІХ до Податкового кодексу внесено зміни, які стосуються, зокрема, юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи: – зменшено із 15 до 10 календарних днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% зі сплатою ПДВ; – обмежено поширення пільги у вигляді земельного податку на юросіб-платників єдиного податку 3 групи, при наданні нерухомого майна в оренду; – визначено, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 грн на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із послідовних кварталів.

  1. Дізнатись про наявність виконавчого провадження та сплатити заборгованість можна онлайн

НАІС запроваджено новий сервіс, який спростить доступ до інформації щодо виконавчого провадження, – на вебпорталі «Онлайн будинок юстиції» (online.minjust.gov.ua) у розділі «Послуги/Виконавчі провадження». Сервіс надає можливість людині ознайомитися з усіма матеріалами виконавчого провадження, стороною якого вона є; сплатити суми заборгованості онлайн.

  1. Рієлтерську діяльність хочуть вивести з тіні

В парламенті зареєстровано законопроект № 3618 “Про рієлтерську діяльність в Україні”, мета якого – детінізувати надання рієлтерських послуг та встановити прозорі умови діяльності рієлторів, сформувати Єдину інформаційну базу даних про об’єкти нерухомості.