Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Штрафи за кредитами під час карантину не нараховуватимуть

ВРУ прийнято Закон про внесення змін до Господарського кодексу. Згідно зі змінами, у разі прострочення позичальником у період дії карантину або/та у 30-денний період після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

  1. Проект нового Закону «Про акціонерні товариства» схвалено за основу

ВРУ прийняла за основу законопроект № 2493, яким пропонується викласти у новій редакції Закон України «Про акціонерні товариства». Вдосконалення законодавства про АТ передбачається шляхом: запровадження механізму проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування; надання можливості запровадження в АТ однорівневої структури управління тощо.

  1. Спрощено отримання бізнесом «доступних кредитів»

КМУ вніс зміни до порядку надання державної підтримки в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Передбачено пом’якшити вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу в попередньому податковому періоді; зняти обмеження щодо напрямків використання коштів, отриманих суб’єктами підприємництва для фінансування оборотного капіталу; зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту тощо.

  1. Карантин: що змінилося?

Кабмін вніс чергові зміни до постанови, якою регламентується карантин. Зокрема, з 15 червня не можна відновити роботу кінотеатрів та проводити пробне ЗНО тощо, але послаблені правила обсервації для осіб, що приїжджають з-за кордону. Окрім того, через зростання кількості хворих КМУ подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року.

  1. Мін’юст порадив агробізнесу, як боротися з рейдерством

Експерти Офісу протидії рейдерству виділили 3 класичні схеми агрорейдерства (зміна власника земельних ділянок шляхом внесення змін до реєстру; рейдерське захоплення врожаю; незаконне припинення договорів оренди, емфітевзису і суперфіцію та реєстрація іншого речового права за третьою особою), додавши свої рекомендації щодо протидії.

  1. Пропонуються податкові зміни для реалізації проектів державно-приватного партнерства

Урядовим законопроектом № 3655 пропонується доповнити Податковий кодекс новим розділом, який передбачає особливості оподаткування платників податків в умовах дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесійного договору.

  1. Законопроект про гральний бізнес містить корупційні ризики

НАЗК провело антикорупційну експертизу проекту Закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» та виявило ряд положень, які містять корупціогенні фактори: невизначеність процедури внесення плати та отримання ліцензії; встановлення обов’язковості сертифікації грального обладнання без його чіткого переліку; запровадження нових дозволів без внесення змін до профільного закону тощо.

8. Прийнято Закон про деривативи та спрощення залучення інвестицій

ВРУ прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів”. Передбачено врегулювання ринку деривативів, забезпечення захисту прав власників облігацій тощо.