Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Підприємствам рекомендовано змінити графік роботи на час карантину

Урядом встановлено обмеження щодо графіку роботи органів держвлади, місцевого самоврядування – на період дії карантину робота розпочинається о 8:00, а в ЦНАПах, органах соцзахисту населення, терорганах ПФУ – о 10:00. Суб’єктам господарювання рекомендовано внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9:00, 10:00 чи більш пізній годині. Зокрема, для таких сфер: оптова та роздрібна торгівля, організація харчування, страхова діяльність, спорт, розваги тощо.

  1. Міжбанківські платежі запрацюють 23/7

Система електронних платежів Національного банку України із 3 серпня переходить на розширений регламент роботи, який передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.

  1. В Prozorro з’явились водяні знаки для захисту підприємців

Учасники закупівель в Prozorro тепер можуть використовувати водяні знаки при завантаженні документів у систему. Це дозволить захистити персональні дані підприємців від несанкціонованого використання та шахрайства.

  1. Дозволи на міжнародні перевезення вантажів можна отримати онлайн

В Україні запроваджено експериментальний проект щодо замовлення бланків дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні в електронній формі – через Транспортний портал електронних послуг.

  1. Пропонується збільшити розмір платежу без ідентифікації до 25 тис. грн

В парламенті зареєстровано законопроект № 3686, яким пропонується збільшити максимальну суму грошового платежу без ідентифікації з 5 тис. грн до 25 тис. грн. Метою є захист і забезпечення конституційних прав і свобод громадян.

  1. «Cплячі» ФОП можуть списати борг з ЄСВ

У «сплячих» ФОП є можливість списати борг з ЄСВ, який утворився за 2017-2020 роки. Відповідні документи необхідно подати до 31 серпня 2020 року. Після чого податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої прийме рішення.

  1. ФОПам пропонують для тестування додаток «РРО в смартфоні»

Презентовано прототипи «РРО в смартфоні» – безкоштовного фіскального додатку програмного РРО. Незабаром розпочнеться масове тестування, буде оприлюднено інструкцію та відео по використанню програмного РРО. Тому бізнес запрошують долучитись до процесу, аби максимально опрацювати всі проблемні аспекти.

  1. Для індустріальних парків пропонуються податкові пільги

У ВРУ зареєстровано законопроект № 3724, яким пропонуються зміни до Податкового кодексу щодо запровадження стимулів в індустріальних парках, задля залучення інвестицій в промисловий сектор економіки України. Законопроектом передбачається перелік преференцій та зменшення податкового навантаження.

  1. ПДВ на певну аграрну продукцію можуть знизити

В парламенті зареєстровано законопроект № 3656 про внесення змін до Податкового кодексу. Пропонується знизити ставку ПДВ з 20% до 14% на деякі види с/г продукції: ВРХ, молоко, пшеницю, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, соняшника тощо.

  1. Місце провадження господарської діяльності: що змінилося?

У разі зміни податкової адреси та/або місця провадження господарської діяльності платники єдиного податку третьої групи повинні подати заяву разом з декларацією з єдиного податку за звітний квартал, у якому відбулися зміни. Такі зміни передбачені Законом № 466-IX (раніше заява подавалась не пізніше останнього дня звітного кварталу, у якому змінилася адреса/місце).