Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Штрафи і пеня за кредитами в період карантину не нараховуються

Президентом України підписано Закон  № 691-ІХ, який захищає позичальників під час карантину та у 30-денний строк після його завершення. У разі прострочення позичальником у вказаний період виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця  неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

  1. Законопроект про «інвестиційних нянь» – на допомогу економіці

Президентом ініційовано законопроект про підтримку та стимулювання інвестицій, базований на ідеї «інвестиційних нянь». Йдеться про підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує 30 млн євро і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні, де така інвестиція буде здійснена. Такі інвестори отримають прямий договір з урядом та інвестиційного менеджера.

  1. Подати заяву на реєстрацію ТОВ онлайн можна за 20 хв

На порталі “Онлайн-будинок юстиції” розпочато бета-тест послуг для ТОВ: реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту – подання заяви 20 хв; перехід ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту – подання заяви 10 хв. Для реєстрації заплановано 1 робочий день.

  1. Заплановано зміни щодо податку на прибуток підприємств

Мінфін розробив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, яким пропонується запровадити спеціальний податок на прибуток підприємств для платників в межах окремих регіонів, в яких є незначні надходження цього податку.

  1. Реформа митниці передбачає мережу «відкритих митних просторів»

В Україні вчергове планують реформувати митницю, головна ідея – створення мережі «відкритих митних просторів», що сприятиме підвищенню зарплат митників, модернізації інфраструктури митниць, автоматизації та діджиталізації митної системи. Реформа також передбачає посилення відповідальності за контрабанду, уніфікація митних ставок.

  1. Відповідальність юросіб за порушення маскового режиму можуть посилити

Уряд пропонує посилити адміністративну відповідальність юридичних осію за недотримання маскового режиму відвідувачами. Суми штрафів будуть збільшені та становитимуть 3 400 – 5 100 грн.

  1. В Україні запровадять Е-резидентство

КМУ ухвалив постанову, яка дає зелене світло проекту Е-резидентства. Очікується, що Е-резидентство може зробити Україну потужним східноєвропейським ІТ-хабом, адже проект створюється для представників креативної індустрії – ІТ, маркетинг, реклама, геймінг. Система «Е–резидент» стане частиною порталу «Дія».