Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

1. Набрав чинності Закон про Митний тариф

Набув чинності новий Закон “Про Митний тариф України”, який забезпечує здійснення митного оформлення товарів в Україні із застосуванням сучасних міжнародних норм митного права в частині класифікації товарів. Сучасна УКТЗЕД спростить співставлення даних митної статистики, забезпечить спрощення аналізу товарних потоків на митному кордоні України, пришвидшить митне оформлення.

2. Депутати хочуть захистити інвесторів від подвійного оподаткування

В парламенті зареєстровано законопроект № 3791 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвесторів за угодами про розподіл продукції». Мета змін – захистити інвесторів від подвійного нарахування податку.

3. Врегульовано діяльність незалежних фінансових посередників

Визначено критерії, нормативи та порядок надання дозволу незалежному фінансовому посереднику на провадження діяльності з видачі фінансових гарантій для забезпечення сплати суми митного боргу.

4. Базою для «інвестиційних нянь» буде оновлений офіс UkraineInvest

Мінекономіки підтримує законопроект № 3760 про «інвестиційних нянь» як одну із найпрогресивніших новацій, що допоможе новому бізнесу відкриватися в Україні. За словами Міністра економіки, базою для «інвестиційних нянь» буде оновлений UkraineInvest – Офіс по залученню і підтримці інвестицій.

5. Страхування ризиків українських експортерів запускають в тестовому режимі

Мінекономіки повноцінно перезапускає Експортно-кредитне агентство (ЕКА), яке вже у поточному місяці почне підписувати перші договори по страхуванню ризиків українських компаній-експортерів.

6. Визначено напрями держпідтримки агробізнесу

Мінекономіки презентувало проект державної підтримки АПК на 2021-2023 роки. Основні пріоритетні напрями: тваринництво, садівництво, фермерство, здешевлення техніки та кредитів. Зокрема, запропоновано новації: здешевлення кредитів на закупівлю земель с/г призначення та здешевлення страхових платежів (премій) за договорами страхування с/г культур від ризиків загибелі.

7. У Мінфіні вважають, що Україна виходить із економічної кризи

Є підстави вважати, що Україна виходить із кризи, заявив Міністр фінансів Сергій Марченко, оцінюючи перспективи відновлення національної економіки. За його словами, важкими місяцями були квітень і травень, а у червні економічні процеси відновилися.