Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Прийнято Закон про легалізацію грального бізнесу

Верховна Рада прийняла Закон «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Запроваджується виключний перелік дозволених видів діяльності, ліцензування, вимоги до фінансового стану організаторів, грального обладнання тощо. Втім, у той же день було ініційовано скасування даного Закону.

  1. Україні прогнозують зростання у Doing Business

Україна може поліпшити свої позиції і піднятися на 10-20 сходинок в рейтингу Doing Business 2021. Як запевняють в Мінекономіки, низка законодавчих змін робить інвестиційну діяльність в Україні більш легкою, захищеною і привабливою.

  1. Набули чинності зміни у державній реєстрації бізнесу

З 15 липня набули чинності зміни до Закону № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», які передбачають внесення до ЄДР інформації про встановлення/скасування вимог нотаріального засвідчення справжності підпису учасника під час прийняття ним рішень з питань діяльності ЮО та/або правочину, предметом якого є його частка у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) ЮО. Крім того, розширено перелік заявників, яким надано право подання документів для держреєстрації.

  1. Планується розвивати соціально відповідальний бізнес

Уряд затвердив План заходів на виконання Концепції розвитку соціально відповідального бізнесу до 2030 року. Заплановано, зокрема, надання рекомендацій щодо впровадження політики соціально відповідального бізнесу, запровадження щорічного конкурсу для підприємців та інше.

  1. Виконавчий документ дозволено видавати в електронній формі

Прийнято Закон  про внесення змін до Закону «Про виконавче провадження» – передбачена можливість видачі виконавчого документу в електронній формі.

  1. Малий та середній бізнес тестує програмний РРО

Тестова версія безкоштовного фіскального додатку програмного РРО доступна для всіх суб’єктів господарювання. Тестування триває з 15 до 31 липня. Додаток розміщено на сайті ДПС, бізнес може ознайомитись з функціоналом в Електронному кабінеті платника податків, протестувати та надати пропозиції щодо його вдосконалення.

  1. Відтепер можна завантажувати електронні копії документів, що посвідчують КБВ

На вебпорталі «Онлайн будинок юстиції» реалізована можливість завантажувати електронні копії нотаріально посвідчених копій документів до заяв про державну реєстрацію, зокрема – документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника.

  1. Врегулювати бізнес-конфлікт допоможе медіатор

Рада прийняла за основу законопроект № 3504 «Про медіацію», мета якого – закріплення на законодавчому рівні можливості проведення процедури медіації, що полягатиме у добровільному позасудовому врегулюванні конфлікту (спору) шляхом переговорів між його сторонами, за допомогою медіатора.