Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Уряд ініціював зміни до Податкового кодексу

Кабінет Міністрів ініціював законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування. Зокрема, в частині покращення умов ведення бізнесу передбачається: виключення із складу доходів платників єдиного податку коштів держпідтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій; пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ «сплячим» ФОП на 2 місяці тощо.

  1. Податковий номер став цифровим

Уряд затвердив механізм використання цифрової версії податкового номера та електронних копій документів у мобільному додатку «Дія». Е-РНОКПП офіційно є цифровим аналогом паперового податкового номера.

  1. Правила використання електронних грошей змінено

НБУ осучаснив регулювання ринку електронних грошей. Серед ключових змін: необхідність ідентифікації користувачів, установлення нових лімітів для операцій, посилення вимог до банків-емітентів, підвищення рівня захисту прав користувачів електронних грошей та інше.

  1. Подано проект Держбюджету-2021

КМУ подав до ВРУ проект Державного бюджету на 2021 рік. Фіндокумент позиціонується як бюджет можливостей для підтримки громадян і бізнесу в умовах «перезапуску» економіки після пандемії коронавірусу. Основні показники: ВВП – 4,5 трлн грн; зростання ВВП 4,6%; доходи 1071 млрд грн; середньомісячна зарплата – 13,6 тис грн; споживча інфляція – 7,3%.

  1. Світовий банк закликав Україну прискорити прийняття земельних законів

Світовий банк закликає Україну прискорити прийняття законів, необхідних для своєчасного запуску ринку землі, який очікується в липні 2021 року. У Світовому банку припускають, що відкриття ринку землі за відсутності строгих правових і регуляторних гарантій зробить ринок вразливим перед потужними гравцями, поглибить корупцію і нерівність.

  1. Бізнесу радять користуватися державним онлайн-магазином

КМУ врегулював роботу першого державного онлайн-магазину Prozorro Market. Підприємці, особливо МСБ, зможуть суттєво розширити ринок збуту і без додаткової реклами отримувати замовлення від понад 30 тисяч держустанов з усієї країни.

  1. За порушення податкового законодавства протягом карантину можуть оштрафувати

За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються. Але є винятки – наприклад, оштрафувати можуть за: відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства щодо обігу алкоголю/тютюну; порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.