Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Карантин продовжено до 11 травня – без послаблень

Карантин в Україні продовжено до 11 травня. Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Кабмін заявив, що має чіткий план виходу з карантину, але розпочати реалізацію можна буде лише за умови сприятливої епідемічної ситуації.

  1. Закон про єдиний рахунок для сплати податків набув чинності

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» набув чинності 18 квітня 2020 року. Закон забезпечує створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), ЄСВ через Електронний кабінет платника податків.

  1. НБУ знизив облікову ставку до 8%

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 8% з 24 квітня 2020 року. Досі облікова ставка Нацбанку становила 10%. Продовження пом’якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів.

  1. Уряд запровадив карантинні виплати для ФОП, які мають дітей

Уряд ухвалив рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину. Виплату допомоги на дітей ФОПам, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували ЄСВ, запроваджено на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

  1. Набув чинності новий Закон «Про публічні закупівлі»

19 квітня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”. Зокрема, поріг для обов’язкового проведення закупівель через Prozorro знизиться з 200 до 50 тисяч гривень. Для бізнесу це відкриє додатковий ринок на 30 млрд грн. Також бізнес, який переміг у тендері, тепер зможе виправити несуттєві помилки у тендерній пропозиції, тощо.

  1. Уряд визначив напрямки підтримки фермерських господарств

КМУ 22 квітня ухвалив постанову № 106, якою вдосконалюється механізм держпідтримки кооперативам та визначаються додаткові напрями підтримки фермерським господарствам.

  1. Заплановано вдосконалити порядок діяльності третейських судів

Уряд подасть до парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду)». Третейський розгляд спорів, у порівнянні з судовим, характеризується невеликими фінансовими затратами сторін та швидкими строками вирішення.