Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Триває адаптивний карантин

МОЗ надав рекомендації для бізнесу на період адаптивного (пом”якшеного) карантину. Для всіх видів бізнесу рекомендується, зокрема: масковий режим; вимірювати температуру співробітникам; кожна торгова точка повинна бути оснащена засобами гігієни при вході; регулярна дезінфекція приміщень після відвідин клієнтів тощо.

  1. Бізнес звільнять від штрафів і пені за кредитами у період карантину

За основу прийнято  законопроект № 3297 про внесення змін до Господарського кодексу України. Проект передбачає захист бізнесу від нарахування штрафів і пені за кредитами (позиками) – у період карантину та у 30-денний період після завершення карантину.

  1. Прийнято зміни щодо сплати ЄСВ особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність

ВРУ прийняла Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо усунення дискримінації за колом платників)». Зокрема, звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ, за умови взяття їх на облік як ФОП та провадження ними одного виду діяльності одночасно.

  1. Продовжено мораторій на перевірки та звільнення від ЄСВ

Продовжено дію податкових пільг  до закінчення карантину – Верховною Радою прийнято Закон, яким продовжено: мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок; строк незастосування штрафних санкцій та ненарахування пені. Також підприємців звільнено від сплати ЄСВ  до 31 травня 2020 року.

  1. Підприємці зможуть брати кредити ЄБРР в гривні

ЄБРР розширює можливості для нарощення обсягів кредитування українських підприємств в національній валюті. Це стало можливим завдяки підписанню договору між Національним банком України та ЄБРР. Бізнес отримуватиме кредит від ЄБРР в гривні, таким чином не нестиме ризики, пов’язані з обміном валюти.

  1. Затверджено карантинні рекомендації для видів діяльності, які передбачають прийом в офісах

Затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях, на період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19. Ці рекомендації повинні враховуватися при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях.

  1. На час карантину змінять певні аспекти процедур банкрутства

Законопроект № 3322 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» прийнято за основу. Мета проекту – уникнення проблем, що виникатимуть у період карантину під час реалізації положень Кодексу.