Дайджест FEMIDA.UA: Правові новини для бізнесу

  1. Карантин продовжено з новими послабленнями

КМУ ухвалив рішення про продовження карантину до 22 червня, але із переходом на другий етап послаблення. Основна новація – відновлення роботи громадського транспорту. Також дозволяється працювати готелям (без ресторанів), дитсадкам, метро (але за певних умов по регіонах). Повідомляється, що з 1 червня буде відновлена робота фітнес-центрів, міжобласні перевезення, а з 10 червня – дозволена робота кафе та ресторанів. Щоб досягнути докарантинного рівня розвитку, на думку підприємців, знадобиться близько року.

  1. Закон про зміни у адмініструванні податків підписано

Президент підписав скандальний Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві». Одночасно він передав парламенту пакет пропозицій щодо внесення змін, які повинні бути підготовлені у співпраці з бізнесом.

  1. Держпраці проводитиме перевірки за єдиними правилами

Уряд визначив єдиний механізм оцінювання ризиків від провадження господарської діяльності та механізм проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною  службою  України  з  питань праці.

  1. У сфері будівництва створять Єдину електронну систему

Затверджено план заходів задля створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Система забезпечить електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, держорганами, ОМС, центрами надання адмінпослуг – з метою отримання послуг у сфері будівництва за принципом «єдиного вікна».

  1. Запроваджено державне регулювання цін на товари

Уряд запровадив державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, а також товари протиепідемічного призначення – шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення. Відповідна постанова КМУ буде діяти до закінчення карантину.