Туристичному бізнесу пропонуються податкові пільги для захисту від банкрутств

Понад 1,5 млрд доларів США – за підрахунками Кабміну, саме такими є втрати імпорту та експорту послуг, пов’язаних з подорожами, спричинені пандемією коронавірусу.

Тому уряд налаштований захистити туристичні підприємства від масових банкрутств та дозволити стабілізувати їх роботу за рахунок вивільнених від оподаткування коштів.

До парламенту подано законопроект № 3377 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, яким, зокрема, пропонується:

1) звільнення операцій з надання туристичних послуг від сплати ПДВ, ЄСВ, податку на прибуток, земельного податку та податку на нежитлову нерухомість;

2) скасування туристичного збору до кінця 2020 року;

3) податкові пільги на оплату оренди та землю державної та комунальної власності.

Представники турбізнесу відзначають, що навіть після зняття заборон на пересування у людей може залишитися внутрішній страх та загострений інстинкт самозбереження. А в разі, якщо частина туристично орієнтованих країн не відкриє до осені свої кордони, то українці спочатку поїдуть  подорожувати Батьківщиною. Тому внутрішній туризм має значно кращі шанси на швидке відновлення, ніж виїзний.

Читайте також: COVID-19 та відміна подорожі: як споживачу повернути кошти за тур?