Україна та Китай продовжують торгівельну співпрацю, незважаючи на пандемію

Незважаючи на пандемію COVID-19, Україна і Китай продовжують співпрацю в торговельно-економічній сфері та надають одне одному підтримку в боротьбі проти захворювання, розповів президент ТПП України Геннадій Чижиков.

У минулому році Китай став найбільшим торговим партнером України. За даними Державної служби статистики, двосторонній товарообіг досяг 12,79 млрд доларів США. Однак в поточному році на шляху розвитку торгово-економічних відносин двох країн з’явилися серйозні перешкоди – пандемія і карантин.

Пандемія сильно вплинула на україно-китайську торгівлю, оскільки зараз ускладнена логістика. Українські та китайські компанії, що займаються ЗЕД, витрачають більше часу і ресурсів, щоб розмитнити товар, так як в українських портах, наприклад в Одесі, утворилися величезні черги. Втім, навіть в таких складних умовах дві країни продовжують торгово-економічне співробітництво.

Україна і Китай зможуть відновити колишню динаміку торгівлі і досягти інших успіхів у взаємодії.  Україні лиш слід посилювати багатовекторність своєї зовнішньої політики і приділяти більше уваги зміцненню співробітництва з КНР на державному рівні.

На тлі поширення COVID-19 важливим аспектом українсько-китайського співробітництва стала взаємна допомога в боротьбі з пандемією. Коли новий коронавірус лютував в КНР, українські компанії та організації відправляли засоби індивідуального захисту для китайських медиків. Україна отримала від Китаю відповідну підтримку після того, як епідемія COVID-19 спалахнула на її території.

Українська сторона також вивчає досвід КНР в області боротьби з пандемією і протидії негативному впливу спалаху COVID-19 на економіку.