В Україні з’явиться перший концесійний порт

Спеціалізований морський порт “Ольвія”, розташований у Миколаєві, стане першим концесійним портом в Україні.

“Вперше за історію України ми провели чесні та відкриті концесійні конкурси. “Ольвія” – наш перший концесійний проект, за яким ми реалізуємо наступні. У рамках цього проекту ми залучаємо до роботи в Україні провідного світового оператора – катарську компанію QTerminals. Вона інвестує 3,4 млрд грн в розвиток порту, що позитивно відобразиться не лише на інфраструктурі Миколаєва, а й, без перебільшень, всієї країни”, – розповів Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, потужності українських портів наразі використовуються лише наполовину. Тому було обрано 2 можливих шляхи їх модернізації:
– порти, що демонструють зростання перевалки обсягів вантажів (наприклад, морський торговельний порт “Южний”) лишаються державними;
– порти, які потребують додаткових інвестицій для подальшого розвитку, передаються у концесію.

“Це не лише дозволить збільшити доходи для державних та місцевих бюджетів, що підуть на зарплати, пенсії, розвиток освіти та науки, культури. Це робочі місця для людей і гідна оплата їх праці. Ми гарантуємо трудовим колективам концесійних портів збереження робочих місць впродовж 5 років”, – додав Міністр.