За місяць карантину ТПП розглянуто 1300 звернень бізнесу щодо форс-мажору

За місяць карантину співробітниками ТПП України та регіональних ТПП було розглянуто близько 1300 звернень про засвідчення форс-мажорних обставин і отримання відповідного сертифіката.

У 75% підприємців форс-мажор виник у зв’язку з введенням карантину, в результаті чого багато сфер повинні були припинити діяльність.

Ще в 15% випадків підприємці не можуть вчасно виконати зобов’язання через призупинення пасажирського транспортного сполучення. Дані обставини стали причинами відсутності більшої частини співробітників на робочих місцях, що призводить до простоїв у багатьох сферах діяльності.

В тому числі, надходять звернення про ускладнення і неможливість отримання необхідних дозвільних документів у державних органах у зв’язку з введеними карантинними заходами у відповідних державних організаціях.

Всі звернення заявників та подані документи детально вивчаються уповноваженими особами палат для встановлення причинно-наслідкового зв’язку між обставиною і неможливістю виконання заявником своїх конкретних зобов’язань.

Найчастіше в процесі вивчення документів виявляються факти, коли за засвідченням форс-мажорів звертаються компанії, які намагаються посилатися на обставини введеного карантину як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання зобов’язань через проблеми, що виникли давно.

В ТПП наголошують, що некоректно подані документи і нечесні обґрунтування можуть стати причинами звернення їх контрагентів до судів, а також  підставою 100% програних справ.

Відмов у видачі сертифікатів – приблизно 10% від заяв, що надійшли.

За період дії карантину система ТПП в Україні, продовжуючи працювати в стандартному режимі, вже оформила понад 600 сертифікатів про наявність форс-мажорних обставин.

У 90% випадків одержувачі посилаються на обставини форс-мажору, через які не можуть виконувати в терміни зобов’язання за договорами, в 5% – за податковими зобов’язаннями, в 3% – дотримуватися положень нормативно-правових актів.

Читайте також: Карантин як форс-мажор: чому важливо ретельно готувати заяву в ТПП