Зросла кількість скарг щодо блокування податкових накладних – Рада бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена України відзвітувала, що в останньому кварталі 2019 року отримала 412 скарг від бізнесу та закрила 249 справ, допомогла компаніям повернути 347 млн. грн., а загальний фінансовий ефект з 2015 року склав 17,9 млрд. грн. Крім цього, Рада допомогла підприємцям припинити десятки випадків порушень з боку державних органів, отримати ліцензії та дозволи, а також закрити безпідставні кримінальні справи.

86% усіх звернень становили чотири блоки скарг: податкові питання, дії правоохоронців, державних регуляторів та Міністерства юстиції.

Зокрема, можна відзначити наступні тенденції:
– зросла кількість скарг щодо блокування податкових накладних;
– багато компаній скаржилися на внесення їх до списку ризикових платників податків без конкретних пояснень з боку держорганів;
– збільшилась кількість скарг на процедурні зловживання та бездіяльність Національної поліції, а також з приводу кримінальних справ, порушених СБУ (при цьому менше скарг щодо зловживань прокуратури);
– зросла кількість звернень щодо неправомірних дій державних регуляторів;
– зменшився обсяг скарг на Міністерство юстиції.

Переважна більшість заявників – українські компанії. Найчастіше зверталися за допомогою оптовики, виробники, ФОП, представники сфери нерухомості та будівництва, агробізнесу. Понад третина звернень надійшла з Києва.

Загалом державні органи виконали 91% індивідуальних та 38% системних рекомендацій, наданих Радою.

Нагадаємо, що наразі бізнес-омбудсменом України є Марчін Свєнчіцький.