Боржник VS Стягувач: пробачити важко, стягнути “неможливо”

19 червня 2020 року у місті Чернігів відбулася II Всеукраїнська зустріч без краваток «Боржник vs стягувач: пробачити важко, стягнути “неможливо”».

Це вже другий захід, який ініціювала юридична компанія FLA (Femida Legal Association) та медіа-ресурс Femida.ua. Партнерами даного заходу вистипили Всеукраїнське об’єднання приватних виконавців «ФАКТ» і адвокатське об’єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери» та приватний виконавець Оксана Русецька.  .

Першу сесію заходу модерував к.ю.н., керуючий партнер АО «Лещенко, Дорошенко і Партнери» Олександр Лещенко. Адвокат Олександр Черних розповів про провідні методики пошуку активів боржника, зокрема про ефективний сервіс Міністерства внутрішніх справ iGov для розшуку транспортних засобів боржників в Україні.

Продовжив сесію приватний виконавець Андрій Авторгов, який зосередив свій виступ на особливостях заборони виїзду боржників за кордон, як ефективний метод впливу для повернення боргу.

Представник Всеукраїнського об’єднання «ФАКТ», приватний виконавець Ольга Юхименко розповіла про актуальну проблему притягнення до відповідальності за невиконання судового рішення в Україні.

Завершував першу сесію заходу адвокат і старший партнер Femida Legal Association Олександр Гайдак, який розповів про ключові казуси виконавчого провадження в Україні, зокрема продаж такого специфічного типу майна, як домашні улюбленці, у рахунок погашення заборгованості.

Другу сесію, присвячену визначенню майна, на яке можна звернути стягнення в Україні, модерувала приватний виконавець Оксана Русецька.

Юрист з інтелектуальної власності Марія Народенко розповіла про практичні аспекти стягнення боргу за рахунок майнових прав інтелектуальної власності.

Керуючий партнер адвокатського об’єднання Femida Legal Association Надія Вороницька-Гайдак зосередила свій виступ на ключових аспектах звернення стягнення на закордонне майно боржника.

Адвокат АО «Лещенко, Дорошенко і партнери» Лідія Карплюк виступила з доповіддю щодо звернення стягнення на право оренди земельної ділянки боржника у виконавчому провадженні.

Адвокат Femida Legal Association Анатолій Василюк розповів про практичні аспекти повернення винагороди виконавця у випадку повороту виконання судового рішення.

Завершився захід прогулянкою Черніговом у компанії місцевого екскурсовода Ервін Міден, який не лише розповів про історію Чернігівщини, але й розповів про особливості виконання судових рішень на території Чернігівщини у різні роки.