Ефективна взаємодія та підтримка держорганів дозволяє швидко забезпечити відновлення порушених прав осіб, які до нас звертаються, – О. Горецький

post-img

3 хв читати

Пане Олеже, у червні відкрився відокремлений підрозділ ГО «Міжнародний центр за свободу і права людини» та Громадська приймальня ГО в місті Києві. Вас було обрано Уповноваженим представником підрозділу. Розкажіть, будь-ласка, загалом про ГО “Міжнародний центр за свободу та права людини”?

Центр утворений групою правозахисників, юристів, журналістів і активістів громадянського суспільства за підтримки Міжнародної комісії з прав людини в Європі та на Близькому Сході. У своїй діяльності центр керується Загальною декларацією прав людини (прийнятою резолюцією № 217 (ІІІ) Генеральної Асамблеї ООН від 10.12.1948 р.), Конституцією України, законодавством України та держав, на території яких знаходяться представництва.

Центром за свободу і права людини підписано Меморандум про співпрацю з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Загалом, ГО тісно взаємодіє з органами виконавчої влади, активно працює з молоддю, впроваджує соціально-реабілітаційну програму для військовослужбовців запасу, допомагає незахищеним верствам населення, інвалідам, біженцям.

З якими заявами та скаргами найчастіше звертаються громадяни до громадської приймальні?

За останній час багато запитів в сфері захисту прав споживачів, скарг на незаконні дії працівників ТЦК, а також на бездіяльність структурних підрозділів Пенсійного фонду.

Скільки коштують консультації спеціалістів відокремленого підрозділу ГО?

За усіма зверненнями громадянам надаються безкоштовні консультації, а в разі потреби направляються запити у відповідні органи та установи.

Як часто звертаються по допомогу військовослужбовці, ветерани, члени їх сімей?

Часто звертаються, зокрема, з питань невиплати грошових коштів, передбачених законодавством, за роз’ясненнями механізму захисту прав або отримання пільг, демобілізації у разі отримання травм, отриманням допомоги родинам полонених, зниклих безвісті.

Чи допомагають відокремленому підрозділу ГО «Міжнародний центр за свободу і права людини» органи державної влади, місцевого самоврядування, асоціації та благодійні установи?

Так, є ефективна взаємодія та підтримка державних органів та благодійних організацій дозволяє швидко забезпечити відновлення порушених прав осіб, які до нас звертаються.

Які прогалини у вітчизняному законодавстві заважають повноцінній роботі підрозділу, який Ви очолюєте? Що, та яким чином, на Вашу думку, тут можна змінити?

По-перше, бюрократичні процедури: збір документів в різноманітних інстанціях затримує отримання громадянами пільг, виплат, передбачених законодавством.

По-друге, бездіяльність органів Пенсійного фонду та відсутність відповідальності за таку бездіяльність породжує нескінченну кількість судових спорів та затягує момент отримання коштів громадянами.

По-третє, недосконалість законодавства в частині мобілізації є наслідком численних порушень прав громадян.

Усунення всіх цих проблем можливо лише внесенням відповідних змін до законодавства. Для цього наша команда вже збирає дані, опрацьовує практику та намір виступити з відповідними законодавчими ініціативами.