Регіна Гусейнова: «Улюблена робота не виснажує, а навпаки, дає енергію»

post-img

3 хв читати

Адвокат (практичний досвід більше 10 років), член Ради адвокатів Київської області. Першою в Україні почала працювати з антикорупційним законодавством. Консультує осіб, на яких поширюються нормативно-правові акти антикорупційного законодавства. Першою в Україні створила авторську програму семінарів для адвокатів, державних службовців та усіх, хто є суб’єктами декларування. Є сертифікованим медіатором з сімейного, комерційного та кримінального напрямків. Нагороджена почесною відзнакою НААУ та відзнакою  Ради адвокатів Київської області «За відданість адвокатській професії», медаллю Святого Миколая та орденом Великомучениці Варвари.

– Ви були однією з перших, хто в Україні почав працювати з антикорупційним законодавством. З якими складнощами ви зіткнулися?

– Я ніколи не любила працювати по шаблону. У різний час мені були цікаві різні галузі права. Був період захоплення сімейним правом, згодом  авторським правом, а коли в 2014 році ухвалили Закон України «Про запобігання корупції», це викликало в мене величезний інтерес. Завжди цікаво розібратися у чомусь новому. Я відчула перспективи створення окремої ніші у адвокатській спеціалізації.

До речі, ця галузь достатньо складна, семінари з антикорупційного законодавства я часто читаю не лише суб’єктам декларування та колегам-адвокатам, а навіть суддям, які мають величезний практичний досвід. Мною та моїм партнером були проведені семінари у Окружному адміністративному суді м. Києва, Господарському суді м. Києва, Господарському суді Київської області, Васильківському міськрайонному суді Київської області.

– Високопосадовці часто звертаються за консультаціями до того, як щось трапиться, чи в більшості випадків живуть за принципом «адвокат потрібен лише коли арештували»?

– З досвіду можу сказати, що є дві категорії клієнтів. Одні  звертаються до адвоката, коли вже отримали повістку на допит, а з іншими починаємо готувати інформацію для декларацій за півроку до їх подання.

Я ратую за «превентивну» адвокатуру, тому раджу клієнтам завжди тримати справи у порядку. Нове антикорупційне законодавство змушує суб’єктів декларування та їх адвокатів бути завжди «в тонусі», слідкувати за змінами майнового стану, зберігати документи з відчуження та придбання майна, бути уважним до того, що раніше здавалось дрібничками.

– Як виникла ідея проекту «Батли адвокатів» та яка його мета?

– Майже 8 років я втілювала образ «ідеального прокурора» у програмі «Судові справи. Злочин і Кара» на телеканалі «Інтер». Зі мною працювали відомі українські  адвокати Петро Бойко, Віталій Наум, Олена Антонюк, Сергій Старенький, Сергій Бевз, Євген Солодко, Сергій Деледивка, Олександр Окіс та інші. Програма користувалася величезною популярністю. Мене часто зупиняли на вулиці і дякували, адже багато людей черпали елементарні юридичні знання з нашої програми.

Коли телепередача перестала виходити, я отримала багато листів та відгуків з проханнями створити новий проект для інформування людей про їх права. Так і народилась ідея програми «Батли адвокатів».

За допомогою цього проекту й прагну підвищити юридичну грамотність людей. На прикладах резонансних історій ми пояснюємо алгоритм дій та надаємо елементарні юридичні консультації. Моїми постійними гостями стали мої колеги по програмі «Судові справи. Злочин і Кара» Сергій Старенький та Сергій Бевз, але я запрошую до участі й інших колег адвокатів. Дуже рада, що програма вже має своїх постійних глядачів.

– Напевно, немає такого практикуючого адвоката, який би іноді не відчував емоційного виснаження. Як Ви відновлюєтесь в такі моменти?

Зазвичай улюблена робота не виснажує, а навпаки, дає енергію. Але  іноді все одно хочеться відволіктися, тоді у цьому мені допомагають мої хобі. У вільний час я моделюю одяг. Практично увесь мій гардероб, пальто, сукні, спідниці, і навіть взуття я створюю сама. А негативну енергію скидаю в тирі, займаючись динамічною стрільбою.