Суспільство і державні органи, на жаль, досі толерантні до осіб, які не виконують судові рішення…
/ 10 Серпня 18:08
3 хв читати
– Назаре, розпочнімо нашу розмову з чогось позитивного. Наприклад, які хороші зміни останнім часом відбулися у професії приватного виконавця?
– З позитивного потрібно відзначити збільшення кількості банків, які приймають постанови про арешт коштів у електронному форматі. Також покращили інтерфейс АСВП. Маленькими кроками, але процес автоматизації просувається.
– Варто очікувати ще кращого? Адже до другого читання готується законопроект про примусове виконання, який дасть «приватникам» широке поле для роботи.
– Давайте дочекаємось другого читання і подивимось, в якій редакції буде прийнято цей закон.
Хочу подякувати всім колегам, які долучаються до роботи над законопроектом. Всі розуміють, що настав час для розширення повноважень приватних виконавців. Сподіваємось на відповідні зміни в законодавстві.
– Які основні проблеми наразі у сфері стягнення заборгованості?
– По-перше, відсутність правової культури щодо обов’язку виконання рішення суду та повернення заборгованості. Суспільство і державні органи, на жаль, досі толерантні до осіб, які не виконують рішення.
По-друге, занадто формалізований процес виконавчого провадження, коли перевага надається формі над змістом.
По-третє, обмеження щодо виконання певної категорії рішень приватними виконавцями.
Інші проблеми вважаю тимчасовими. Професія розвивається і наша спільнота здатна вже самостійно усувати проблеми, які перешкоджають якісному виконанню.
– Приватне виконання достатньо цифровізоване?
– Відповідь на це питання можна знайти у офісі будь-якого приватного виконавця. Зайдіть в гості та подивіться на гори паперу, папок і конвертів… Особливо вражає кількість кореспонденції, яка відправляється щодня. На жаль, приватне виконання поки що недостатньо цифровізоване.
– Із колегами яких правничих професій Вам доводиться контактувати?
– Звичайно, що з адвокатами та юрисконсультами підприємств. Також багато професійного спілкування з працівниками банків та інших фінансових установ.
– А що скажете про стан судової системи в Україні?
– Велика завантаженість та кадрова недоукомплектованість впливають на якість судочинства, але ситуація змінюється на краще. Електронний суд значно спростив процес взаємодії з судами.
– Чи відчуваєте Ви конкуренцію як приватний виконавець?
– Звичайно, відчуваю, і дуже цьому радий. Приватні виконавці повинні змагатись між собою якістю надання послуг. В цьому майбутнє і розвиток професії. Постійно намагаємось запропонувати стягувачам нові нестандартні та ефективні рішення.
– Що таке імідж юриста та які його складові, на Вашу думку, найважливіші для клієнта?
– В сучасному світі формування позитивного іміджу стає актуальною проблемою. Там, де є конкуренція та вільний вибір, успіх дуже багато залежить від того, який у нас імідж і як нас сприймають.
Переконаний, що складовими іміджу приватного виконавця обов’язково має бути ефективність, чесність та клієнтоорієнтованість.
– Участь у юридичних конференціях, форумах важлива для сучасного правника? Це більше отримання нових знань чи все ж нетворкінг?
– Думаю, це поєднання нетворкінгу і можливості отримати нові знання. Серед недавніх корисних заходів, зокрема всеукраїнська зустріч без краваток «Боржник vs стягувач», яку ініціювала юридична компанія FLA (Femida Legal Association) та медіа-ресурс Femida.ua. Учасники форуму отримали можливість обміну цікавим досвідом.
Наша професія розвивається, тому зустрічі та обмін досвідом є дуже важливими.
– За що Вам подобається Ваша професія?
– Приємно бути одним із перших приватних виконавців і мати можливість спостерігати, як розвивається професія.
Найбільше подобається усвідомлювати, що твоя робота сприяє підвищенню рівня законності в Україні, оскільки виконання є завершальною стадією судового процесу monopoly.