Суспільство і державні органи, на жаль, досі толерантні до осіб, які не виконують судові рішення…

post-img

3 хв читати

Назаре, розпочнімо нашу розмову з чогось позитивного. Наприклад, які хороші зміни останнім часом відбулися у професії приватного виконавця?

– З позитивного потрібно відзначити збільшення кількості банків, які приймають постанови про арешт коштів у електронному форматі. Також покращили інтерфейс АСВП. Маленькими кроками, але процес автоматизації просувається.

Варто очікувати ще кращого? Адже до другого читання готується законопроект про примусове виконання, який дасть «приватникам» широке поле для роботи.

– Давайте дочекаємось другого читання і подивимось, в якій редакції буде прийнято цей закон.

Хочу подякувати всім колегам, які долучаються до роботи над законопроектом. Всі розуміють, що настав час для розширення повноважень приватних виконавців. Сподіваємось на відповідні зміни в законодавстві.

Які основні проблеми наразі у сфері стягнення заборгованості?

– По-перше, відсутність правової культури щодо обов’язку виконання рішення суду та повернення заборгованості. Суспільство і державні органи, на жаль, досі  толерантні до осіб, які не виконують рішення.

По-друге, занадто формалізований процес виконавчого провадження, коли перевага надається формі над змістом.

По-третє, обмеження щодо виконання певної категорії рішень приватними виконавцями.

Інші проблеми вважаю тимчасовими. Професія розвивається і наша спільнота здатна вже самостійно усувати проблеми, які перешкоджають якісному виконанню.

Приватне виконання достатньо цифровізоване?

– Відповідь на це питання можна знайти у офісі будь-якого приватного виконавця. Зайдіть в гості та подивіться на гори паперу, папок і конвертів… Особливо вражає кількість кореспонденції, яка відправляється щодня. На жаль, приватне виконання поки що недостатньо цифровізоване.

Із колегами яких правничих професій Вам доводиться контактувати?

– Звичайно, що з адвокатами та юрисконсультами підприємств. Також багато професійного спілкування з працівниками банків та інших фінансових установ.

А що скажете про стан судової системи в Україні?

– Велика завантаженість та кадрова недоукомплектованість впливають на якість судочинства, але ситуація змінюється на краще. Електронний суд значно спростив процес взаємодії з судами.

Чи відчуваєте Ви конкуренцію як приватний виконавець?

– Звичайно, відчуваю, і дуже цьому радий. Приватні виконавці повинні змагатись між собою якістю надання послуг. В цьому майбутнє і розвиток професії. Постійно намагаємось запропонувати стягувачам нові нестандартні та ефективні рішення.

Що таке імідж юриста та які його складові, на Вашу думку, найважливіші для клієнта?

– В сучасному світі формування позитивного іміджу стає актуальною проблемою. Там, де є конкуренція та вільний вибір, успіх дуже багато залежить від того, який у нас імідж і як нас сприймають.

Переконаний, що складовими іміджу приватного виконавця обов’язково має бути ефективність, чесність та клієнтоорієнтованість.

Участь у юридичних конференціях, форумах важлива для сучасного правника? Це більше отримання нових знань чи все ж нетворкінг? 

– Думаю, це поєднання нетворкінгу і можливості отримати нові знання. Серед недавніх корисних заходів, зокрема всеукраїнська зустріч без краваток «Боржник vs стягувач», яку ініціювала юридична компанія FLA (Femida Legal Association) та медіа-ресурс Femida.ua. Учасники форуму отримали можливість обміну цікавим досвідом.

Наша професія розвивається, тому зустрічі та обмін досвідом є дуже важливими.

За що Вам подобається Ваша професія?

– Приємно бути одним із перших приватних виконавців і мати можливість спостерігати, як розвивається професія.

Найбільше подобається усвідомлювати, що твоя робота сприяє підвищенню рівня законності в Україні, оскільки виконання є завершальною стадією судового процесу monopoly.