Жінки-юристки на війні: без зброї, але озброєні

post-img

3 хв читати

Олена Кібенко, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Заснувала Telegram-канал «Мої права за кордоном»

«Коли почалася війна, було величезне бажання допомагати всім, чим можеш. Перший тиждень ми готували багато юридичних заяв і звернень до різних інституцій, була якась надія це зупинити, скажімо так, дипломатичним шляхом.

Ідея інформувати людей про можливості за кордоном виникла доволі спонтанно. Коли я дізналася, що у межах ЄС вирішили активізувати Директиву про тимчасовий захист для України, то хотіла пояснити українцям, які нові можливості перед ними це відкриває. Багато людей боялися їхати, бо вважали, що їм одразу нададуть статус біженця, поселять до таборів, обмежать свободу пересування і вони не зможуть повернутися до України. Тому я почала активно публікувати інформацію у фейсбуці та вести телеграм-канал.

Я вирішила писати про нові можливості для людей, аби вони не відчували себе біженцями, а отримавши підтримку від ЄС, могли швидко інтегруватися у європейське суспільство, повернутися до більш-менш нормального життя.

Я вважаю, що під час війни кожен має робити те, що вміє якнайкраще. У мене багато знайомих юристів і суддів за кордоном, тому я зверталася до них, щоб зрозуміти нюанси застосування Директиви про тимчасовий захист. За місяць роботи телеграм-канал має вже більше 4 тис. підписників. Ми опублікували інформацію щодо 39 країн, а наразі переходимо до відповідей на складніші юридичні запитання, що виникають у людей, які переїхали за кордон».