№1/2023

Від редактора:

Шановні читачі!

Боротьба незламного українського народу за свою незалежність надихає нас на роботу щодня. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо цінність верховенства права для сталого розвитку суспільства. Це необхідна умова відновлення справедливості, порушених прав та інтересів наших співвітчизників, але не тільки. Ми дуже добре бачимо, на що здатна перетворитися держава, у якій панує беззаконня. Майже рік ми ведемо війну з такою державою, захищаючи не лише своїх близьких та рідну землю, але й демократичні цінності цивілізованого світу.

Цей номер присвячено формуванню Вищої ради правосуддя. Усім кандидатам на зайняття посади у ВРП ми надали рівні права, і кожен кандидат сам вирішував, чи долучатися до публікацій. Оскільки відновлення повноцінної роботи ВРП та ВККС є вимогою до України як до кандидата в члени ЄС, ця тема надзвичайно важлива.

Усі ми невимовно вдячні ЗСУ за можливість засинати та прокидатися у вільній країні, робити свою справу та, хай і опосередковано, але наближати неминучу поразку ворога. Колектив журналу “Феміда” – не виключення. Цей номер – наш і ваш маленький внесок у підтримку економіки та розвиток правової галузі України.

Перед нами стоять складні виклики: триває судова реформа, ворог прагне звести нанівець правову державу, яку ми з вами будували стільки часу, постраждалі від воєнних злочинів поневіряються в системі через ускладнений в умовах війни доступ до правосуддя. Але давайте тримати фокус уваги на тому доброму, що в нас є, й робити для нашої спільної перемоги те, що від нас залежить. Адже юридичний фах завжди був обтяжений випробуваннями на міцність, у яких професіонали бачать можливості.

Суди продовжують відправляти правосуддя в поточних умовах, попри скорочення бюджету, руйнування будівель судів та незаконне позбавлення волі представників суддівського корпусу окупантами. І це не лише свідоцтво звитяги та високої адаптивності українців, але й безперечне досягнення судової влади.

Наш журнал покликаний інформувати слуг Феміди та представників інших юридичних професій про перебіг подій в правовому полі країни. Попри перебої в електропостачанні, поганий зв’язок та складність доступу до комунікаційних мереж, ми робимо все можливе для налагодження ефективної комунікації в юридичній спільноті.

Те, що ви тримаєте цей номер у руках, – наше з вами досягнення у боротьбі проти ворога, який прагне підмінити звичну реальність терором, панікою та хаосом.

Ми щиро вдячні вам за те, що нам є, для кого працювати. Зберігаймо розважливість та віру в ЗСУ!


Зміст номеру:

Завантажити PDF (4.7 Мб)