№ 4(27)/2021

Від редактора:

Бізнес потребує захисту в усі часи. Але такі потрясіння, які відбуваються вже більше року через пандемію коронавірусу, є безпрецедентними. Параленько в Україні продовжуються процеси перманентного реформування, зокрема й сфери підприємництва, внесення неоднозначних змін до податкового та іншого законодавства. Нові правила, нові виклики, нові рішення.

Як зараз вдається виживати бізнесу в Україні – усі ми бачимо, співчуваємо, дивуємось, і все ж віримо в краще.

Безумовно, найчастіше варто сподіватися лише на власні сили, але існують ситуації, коли “замохахисту” замало, потрібна допомога фахових спеціалістів, а у критичних ситуаціях важливу роль мала би відіграти і державна підтримка.

Головним захисником бізнесу найчастіше виступає юрист. Супер-людина, що завжди прилетить на допомогу, дасть корисну пораду, допоможе практичними діями.

У цьому номері журналу юристи розповідають про різноманітні аспекти захисту бізнесу та надають корисні рекомендації.


Зміст номеру:

 1. Щоб максимально убезпечити бізнес від тиску правоохоронних органів – варто завжди до цього готовими (партнер-засновник і керуючий партнер АО ДІГНА Кирило Волков; адвокат, партнер-засновник і старший партнер АО ДІГНА Андрій Мазалом)
 2. Ефективний захист підприємства від обшуків, які проводяться з метою тиску на бізнесу (адвокат, партнер АО Слободяник та Слободяник Ігор Слободяник)
 3. Податкові перевірки: лайфхаки від юристів (адвокат, керуючий АБ Лесі Дубчак Леся Дубчак)
 4. Як запобіжники корпоративних конфліктів передбачити у статуті та договорах (адвокат Ігор Негієвич)
 5. Адвокат та керівник практики вирішення спорів Gracers Law Firm Людимила Куса “Коли справа стосується кримінального переслідування бізнесу – краще звернувся до адвокатів, які на цьому спеціалізуються.
 6. Комерційна таємниця: поняття, захист, відповідальність (адвокат Femida Legal Association Олександр Гайдак)
 7. Кримінальне переслідування бізнесу: попередження ризиків та захист (адвокат, керівник кримінальної практики ЮФ Горецький і Партнери Ганна Щеннікова)
 8. Правила купівлі бізнесу (д.ю.н. професор, керуючий партнер АО Брати Попко та Партнери Вадим Попко)
 9. Держава продовжує створювати для бізнесу некомфортні умови (керуючий партнер ЮК Матковська та Партнери Юлія Матковська)
 10. Бізнес в Україні починається із необхідності його захисту (керуючий партнерм АО Лещенко, Дорошенко і партнери Олександр Лещенко)
 11. Моральні засади суспільства як ефективний спосіб захисту (адвокат, керуючий партнер ЮК Надійний правовий партнер Анна Кухарчук)
Завантажити PDF (11.07 Мб)