Адвокат — не опонент правоохоронної системи, а гарант реалізації права на захист – рада адвокатів Одеської області відреагувала на запобіжний захід адвокату Панченко

post-img

2 хв читати

17 квітня 2025 року ухвалою суду було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави стосовно адвоката, члена Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності при Раді адвокатів Одеської області, Ольги Панченко.

Це рішення викликало глибоке занепокоєння та обурення в адвокатській спільноті, оскільки йдеться про особу, яка протягом тривалого часу активно та самовіддано працювала задля захисту прав адвокатів і забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності в умовах воєнного стану та зростаючого тиску на адвокатуру.

Про це повідомляє Рада адвокатів Одеської області.

Протягом останнього часу адвокат Панченко брала безпосередню участь у розгляді численних звернень щодо порушень професійних прав адвокатів, взаємодіяла з органами адвокатського самоврядування, її професіоналізм, принциповість та людська гідність здобули заслужену повагу серед колег.

Рада адвокатів Одеської області заявляє про неприпустимість тиску на адвоката у зв’язку з виконанням ним своїх професійних обов’язків, а також закликає до дотримання фундаментального принципу — недоторканності адвокатської діяльності, який є невід’ємною складовою верховенства права.

«Ми наголошуємо: адвокат — не опонент правоохоронної системи, а гарант реалізації права на захист. Будь-яке свавільне втручання в діяльність адвоката або спроба криміналізувати його професійну функцію становить загрозу не лише конкретному правнику, а й усій системі правосуддя.

Ми вдячні усім колегам, які вже висловили підтримку, та закликаємо професійну спільноту до солідарності. У цей час важливо не допустити прецедентів, які можуть підірвати основи адвокатської незалежності», – йдеться у повідомленні.

Як писала FEMIDA.UA, адвокатку затримали відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Затримання відбулося в рамках кримінальної справи, де вона виступала як захисниця обвинуваченого.

Від самого початку розгляду справи прокуратура клопотала про тримання під вартою без права внесення застави. Інкримінували ч.2 ст.28, ч.1 ст. 260 КК України і саме це викликало найбільше запитань у правничої спільноти. Як при такій кваліфікації можливо просити найжорсткіший запобіжний захід?

Без автора