Адвокат зі стажем – це готовий суддя для першої інстанції, – Голова Верховного Суду
/ 15 Січня 17:26
2 хв читати
У судовій владі заговорили про спрощення кваліфікаційних процедур для добору суддів і втамування кадрового голоду. Хоча б на час воєнного стану. У вирішенні проблеми можуть посприяти в тому числі адвокати.
Про способи вирішення проблеми дефіциту кадрів у судах України видання Цензор.НЕТ поговорило з Головою Верховного Суду Станіславом Кравченком, інформує Національна асоціація адвокатів України.
Зокрема, той піддав критиці тривалість судової реформи. «На мій погляд, реформи – це дуже добре, бо це розвиток суспільства. Я тут не лукавлю, а дійсно так вважаю, – зауважив очільник судової влади. – Але для того, щоб реформи були ефективними, їх не можна проводити упродовж десяти років. От скажіть, якою можна назвати реформу, якщо в апеляційні суди за 10 років не призначений жодний суддя»?
С.Кравченко навіть підтримав припущення журналіста про доцільність зміни процедур. «Я думаю, ми змушені будемо це робити», – сказав він.
Голова ВС навів приклад, що нещодавно було оголошено конкурс на посади суддів першої інстанції. Враховуючи тривалість процедур добору, на його думку, для проведення знадобиться не менше року-двох. Також зараз Вища рада правосуддя оголосила конкурс в апеляційні суди на 550 посад.
«За моїми прогнозами, поки цей конкурс через рік закінчиться, це буде вихід в «нуль» або в «мінус». Бо дуже багато суддів звільняється», – пояснив С.Кравченко. «І я боюся, що невдовзі значна частина держави просто залишиться без судового контролю. І оці всі справи, про які ми говорили – про самовільне залишення частини, встановлення фактів загибелі людини тощо – не буде кому розглядати», – додав він.
«Тому я думаю, що настане той момент, коли такі складні процедури доведеться переглянути, – заявив Голова ВС. – Хоча б на період дії воєнного стану і для певних категорій громадян – адвокатів, прокурорів, слідчих, помічників суддів. Якщо людина має 8-10 років стажу, відпрацювавши на цих посадах, повірте – це готовий суддя для першої інстанції».
Без автора