Члену ВККС Луганському оголосили підозру: безпідставно отримував доплати за фейковий диплом “доктора філософії”
/ 17 Квітня 2025 16:06

2 хв читати
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) сьогодні вранці провели обшуки за місцем проживання та роботи члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Володимира Луганського. Ці дії проведені у справі щодо отримання Луганським доплат до посадового окладу за науковий ступінь “доктора філософії” в галузі права, яким він насправді не володів. За результатами обшуків НАБУ та САП повідомили члену ВККС Луганському про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). “Важливо розуміти, що кейс з Луганським – має за собою реальні підстави та факти. Те, що член ВККС Луганський, перебуваючи на посаді судді, брехав про свої наукові здобутки та отримував за це гроші з бюджету – справді неприпустимо. І антикорупційні органи мають реальні підстави для вручення йому підозри. Це кейс важливо виокремлювати від атаки на ВККС з боку Державного бюро розслідувань, яке зараз на замовлення Офісу Президента намагається просто заблокувати роботу комісії за надуманими підставами. Тобто ДБР хоче заблокувати відбір та атестацію суддів, що є бовʼязковою умовою нашої подальшої євроінтеграції. Справа НАБУ розпочата давно за заявою ЦПК та давно і послідовно розслідується і не має жодного стосунку до безпідставних кейсів ДБР, організованих за вказівкою з Офісу Президента. Навпаки – ДБР розпочало свою справу стосовно Луганського вже після НАБУ і виключно для того, аби спробувати перешкоди в розслідуванні НАБУ і врятувати підконтрольного ОП члена комісії” , – зазначає заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан. ЦПК виявив фейковий “диплом доктора філософії” у Володимира Луганського ще у серпні 2024 року. ЦПК з’ясував, що Луганський отримав “диплом” у 2011 році у Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) та ГО “Міжнародна кадрова академія”. Тоді цей освітній заклад “не відносився до суб’єктів видачі дипломів доктора філософії”. Тобто, взагалі не мав права їх видавати. Пізніше ЦПК виявив, що Луганський отримував доплату з держбюджету як суддя за цей “науковий ступінь”. За період його роботи з 21 квітня 2015 року по 30 вересня 2020 року він безпідставно отримав щонайменше 160 тис. грн. Щодо цих фактів ЦПК тоді звернувся до НАБУ і САП.
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) сьогодні вранці провели обшуки за місцем проживання та роботи члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Володимира Луганського. Ці дії проведені у справі щодо отримання Луганським доплат до посадового окладу за науковий ступінь “доктора філософії” в галузі права, яким він насправді не володів.
За результатами обшуків НАБУ та САП повідомили члену ВККС Луганському про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
“Важливо розуміти, що кейс з Луганським – має за собою реальні підстави та факти. Те, що член ВККС Луганський, перебуваючи на посаді судді, брехав про свої наукові здобутки та отримував за це гроші з бюджету – справді неприпустимо. І антикорупційні органи мають реальні підстави для вручення йому підозри. Це кейс важливо виокремлювати від атаки на ВККС з боку Державного бюро розслідувань, яке зараз на замовлення Офісу Президента намагається просто заблокувати роботу комісії за надуманими підставами.
Тобто ДБР хоче заблокувати відбір та атестацію суддів, що є бовʼязковою умовою нашої подальшої євроінтеграції. Справа НАБУ розпочата давно за заявою ЦПК та давно і послідовно розслідується і не має жодного стосунку до безпідставних кейсів ДБР, організованих за вказівкою з Офісу Президента. Навпаки – ДБР розпочало свою справу стосовно Луганського вже після НАБУ і виключно для того, аби спробувати перешкоди в розслідуванні НАБУ і врятувати підконтрольного ОП члена комісії” , – зазначає заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан.
ЦПК виявив фейковий “диплом доктора філософії” у Володимира Луганського ще у серпні 2024 року. ЦПК з’ясував, що Луганський отримав “диплом” у 2011 році у Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) та ГО “Міжнародна кадрова академія”. Тоді цей освітній заклад “не відносився до суб’єктів видачі дипломів доктора філософії”. Тобто, взагалі не мав права їх видавати.
Пізніше ЦПК виявив, що Луганський отримував доплату з держбюджету як суддя за цей “науковий ступінь”. За період його роботи з 21 квітня 2015 року по 30 вересня 2020 року він безпідставно отримав щонайменше 160 тис. грн. Щодо цих фактів ЦПК тоді звернувся до НАБУ і САП.
Без автора